15 MAYIS 2021 Cumartesi 07:16
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-08-2018 18:17   Güncelleme : 28-08-2018 18:17

Kızkalesi’ne Modern Pazaryeri

Erdemli Belediyesi tarafından Kızkalesi Mahallesi’nde yapımı tamamlanan modern pazaryerine kavuşan esnaflar tezgâhlarını kurarak modern pazaryerine kavuşmanın gururunu ve sevincini yaşadılar.

Kızkalesi’ne Modern Pazaryeri

‘Her beldeye modern düğün salonu ve pazaryeri’ hedefiyle yola çıkan Erdemli Belediyesi, Kızkalesi Mahallesi’nde çağdaş pazaryerini halkın kullanımına açtı. Pazarcı esnafı ile bir araya gelen belediye yetkilileri yapılan kura çekimi ile pazarcı esnafına yerlerini tahsis etti. Son derece şık bir yapıya sahip olan Kızkalesi pazaryerinde pazarcı esnafı tezgâhlarını kurarak daha modern hizmet vermenin haklı gururunu yaşadı.

MODERN HİZMETLERLERİN ADRESİ: ERDEMLİ BELEDİYESİ

2014 seçimleri öncesinde her beldeye düğün salonu ve kapalı pazaryeri sözü verdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu sözleri bir bir yerine getirdiklerini, Kızkalesi kapalı pazaryerinin de bunlardan bir tanesi olduğunu söyledi. Kapalı pazaryerinin tüm vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Başkan Tollu, ‘’Halkımız kışın çamurlu, yazın tozlu sokak ortalarındaki çağdışı pazaryerlerinden kurtulmalı dedik ve bu anlamda tek tek, belde belde modern, şık kapalı pazaryerlerimizi halkımıza armağan etmeye devam ediyoruz. Pazarcı esnafımız için de aynı durum geçerli. Pazarcı esnafımız ve alışveriş yapan vatandaşlarımız, yazın güneşten, kışın yağmur ve çamurdan etkilenmeden daha konforlu ve modern bir pazaryerinde alışveriş yapabilecek’’ diye konuştu.

PAZARCI ENSAFLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

‘Görevimiz icabı toplumun her kesimini düşünmek mecburiyetindeyiz’ diyen Başkan Tollu, ‘’Bu hizmetle pazarcı esnafımızın naylon çadırlar altında zor çalışma koşullarında çalışmaktan kurtarıyoruz. Daha önce hizmete sunduğumuz modern kapalı pazaryerlerinde bunun örneğini görebilirsiniz. Erdemli’de pazarcı esnafı sağlık ve temizlik şartlarına uygun, tuvaleti lavabosu olan, güneşten yağmurdan etkilenmeden huzur içerisinde alış veriş yapılan bir alanda çalışıyorlar. Tüm beldelerimizde bu hizmetin aynısını gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu ve bereketli olsun’’ şeklinde konuştu.

PAZARCILAR DERNEK BAŞKANI SUBAŞI’DAN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Pazarcılar Dernek Başkanı Veli Subaşı, kapalı pazaryerinin hizmete girmesi sonrası yaptığı açıklamasında; ‘bir ilki yaşatarak modern kapalı pazar yerini esnaflarımıza ve Kızkalesi’mize kazandıran, Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu ve ekibine bir kez daha teşekkür ederim’ diyerek, ‘’zor şartlar altında çalışan pazarcı esnafımızın en büyük ihtiyacı olan kapalı pazar yerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Kızkalesi kapalı pazar yeri için çekiliş yapıldı, artık halkımıza daha sağlıklı ve daha temiz hizmet vereceğiz. Yapılan pazar yeri için başkanımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz, hizmetlerinin devamını diliyoruz” dedi.

PAZARCI ESNAFI: TOZDAN, ÇAMURDAN KURTULDUK

Kura çekimi sonrası pazaryerlerine kavuşan esnaflar Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek, pazaryerleri konusunda da verdiği sözleri yerine getirdiğini söyledi. Başkan Tollu’nun son derece önemli hizmetlere imza attığını dile getiren pazarcı esnafı ve vatandaşlar Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ederek, “tozdan, çamurdan, sokak aralarından kurtulduk. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Başkanımızın hizmetlerinden memnunuz, bu hizmetlerin devamını diliyoruz” dediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA