Erdemli’den Bir Rekor Daha
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert
Advert


Erdemli’den Bir Rekor Daha

Türkiye Diyanet Vakfı, vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında Erdemli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi’nin Erdemli’de birlikte yürüttüğü kurban organizasyonu bin kurban bağışı ile rekorla tamamladığı bildirildi.

Erdemli’den Bir Rekor Daha
Bu içerik 438 kez okundu.

Erdemli Müftü Vekili Şeref Dindoruk yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Vekaletle Kurban organizasyonu çalışmaları sonucunda; 300 canlı kurbanlık hayvan,  Bayramın 2. Günü Müftülükte görevli gönüllü İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlar tarafından kesildi.

İlçemizde bu yıl vekâletle kurban kesimi rekor seviyeye ulaşarak 540’a ulaştı. Erdemli’li hayırsever vatandaşların yurtiçinde veya yurtdışında kesilmek üzere kurbanını vekaleten Diyanet Vakfına bağışladı, bunun yanında yaklaşık olarak 300 kişi de kurbanını Erdemli’de kesilmek üzere vekaleten Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı.

Bu sayılarla halkımızın Diyanet İşleri Başkanlığına ve Türkiye Diyanet Vakfına olan güveni de teyit edilmiş oldu. Geçen yıla nispetle Diyanet Vakfı Türkiye genelinde vekalet kurban bağışında % 71 artış sağlayarak bir rekora imza attı.

Erdemli müftülüğünün organizasyonunda bine yakın vekalet kurban bağışı alınarak bunların 300 tanesi Erdemli’de Müftülük çalışanları tarafından bayramın 2’inci günü Belediye Mezbahanesinde kesilip mahallelerde tespit edilen bin 200 ihtiyaç sahibine hisse olarak dağıtıldı.  

Bunun yanında, Diyanet Vakfı çatısı altında mahalle camileri ve Kur’an Kurslarına yapılan deri bağışları da kabul edilerek toplamda 12 bin 500 deri toplandı. Deriler değerlendirilmek üzere satılıp, ilgili cami ve Kur’an Kurslarının ihtiyaçlarında kullanılmak üzere verildi.

Erdemli Müftülüğü tarafından 2018 yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu çok başarılı ve rekorlarla beraber sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Bütün bu çalışmaları başarılı bir şekilde tamamlayan ve Vekaleten Kurban Organizasyonunda hem sayısal olarak hem de faaliyet olarak il genelinde en başarılı ilçe olan Erdemli Müftülüğü, kurumsal olarak gösterilen bu ilgiden dolayı Erdemli halkına teşekkür ediyorum.” Dedi.

erdemli ajans erdemli müftülüğü türkiye diyanet vakfı erdemli vekaletle kurban bağışı
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mavi Merkez'le Erdemli'li Denizlerden Daha Çok Kazanacak
Mavi Merkez'le Erdemli'li Denizlerden Daha Çok Kazanacak
Erdemli Polisinden Extacy Operasyonu
Erdemli Polisinden Extacy Operasyonu
Başkan Tollu, “Gelecek Nesiller Bizim Önceliğimizdir”
Başkan Tollu, “Gelecek Nesiller Bizim Önceliğimizdir”
Emniyet Uyardı, “Trafik’te Bunları Kesinlikle Yapmayın”
Emniyet Uyardı, “Trafik’te Bunları Kesinlikle Yapmayın”