Turizmci Üç Bayram Birden Yaşadı
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Turizmci Üç Bayram Birden Yaşadı

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, ‘’Mersin’li turizmci bu sezon iki değil üç bayramı birden yaşadı. Tek sıkıntımız sık sık elektriklerin kesilmesi nedeni ile Kızkalesi’ne tatile gelenlerin sıkıntı yaşaması oldu’’ dedi.

Turizmci Üç Bayram Birden Yaşadı
Bu içerik 638 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

9 günlük bayram tatilinin sezonun güzel döneminde denk gelmesi nedeni ile tatilcilerin gönlüne göre dinlendiğini belirten Çalışkan bu yıl ki turizm sezonu, kurban bayramı ve yurt dışından gelen gurbetçilerle ilgili  açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramında Kızkalesi’ndeki otel, motel ve pansiyonların yaklaşık 30 bin kişiyi ağırladığını belirten Çalışkan, bunda en büyük etkenin yurt dışından gelen gurbetçiler ile bayram tatilinin 9 gün olması belirlenmesi olduğunu söyledi.

Bu yıl turizm sezonunun dolu dolu yaşandığını dile getiren Çalışkan ‘’Nazar değmez inşallah’’ diyerek ‘’Bayram boyunca otel, motel ve pansiyonlarımız 9 gün sürede yaklaşık 250 bin kişiye yakın konuğumuzu ağırladı. Günlük ortalama 20-25 bin kişi tatilci ağırlandı. Öyle ki yer yokluğundan insanlar geceleri araçlarında ve kumsalda sabahladı. Bu kalabalığın çokluğu geçmiş tarihlerde görülmüş bir şey değil Allah nazardan saklasın, nazar değmez inşallah. Öyle ki bayram tatili bitmesine rağmen rezervasyonlarını uzatan aileler var. Bu da yıllardır özlemini duyduğumuz özlemini çektiğimiz konu idi bunu da bu bayramda yaşadık’’ diye konuştu.

Kızkalesi sahilindeki altın sarısı kumsal, bölgenin tarih kokan yapısı ve denizin yaklaşık kumsaldan 50-100 metre uzunluğunda sığ olması ve ailelerin çocuklarını rahat denize sokma özelliğinin Kızkalesi dışında ne Antalya’da ne de diğer tatil beldelerindeki sahillerde görülemeyeceğini vurgulayan Çalışkan, ‘’Kızkalesi’nde denize 1 yaşındaki çocuk ta giriyor 80 yaşındaki insanımız da denize giriyor çünkü bu imkan doğal olarak burada var. Bayram tatilinde Kızkalesi’ne tatile gelemeyenleri Eylül ayında tatile beklediklerini kaydetti.

Bu yıl bizim gurbetçi olarak tabir ettiğimiz yurt dışında çalışan Türklerin tatillerini bölgemizde değerlendirmelerinin bölge turizmine büyük katkısı oldu diyen Çalışkan, ‘’Tüm tatilcilerimizin yanında özellikle Almanya, Hollanda, İsviçre, Fransa ve İtalya gibi ülkelerde çalışan gurbetçilerimize teşekkür ediyoruz. Çünkü doluluk oranlarımızın çoğunluğunu onlarla yaşadık. Turizmcimize en büyük desteği gurbetçilerimiz verdi. Kendi insanımız da olsa terör var diye gelmiyorlardı. Terör bitti, tatillerini en iyi şekilde Türkiye’de geçirmek için insanlar sıraya girdi’’ diye belirtti.

Bayram tatilinde en büyük sıkıntıyı sık sık elektrik kesintisinden yaşadıklarını vurgulayan Çalışkan, ‘’Elektrikler sürekli kesildi. Elektrik kesintisi ne tatilcilere ne de bizlere huzur vermedi. Her işletmenin jeneratörü yok, sıcaktan insanlar Kızkalesi’ni terk etmek zorunda kaldı’’ diye kaydetti.

erdemli ajans kızkalesi barbarossa turizmciler üç bayramı yaptı kızkalesi erdemli erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Muhtar Ahmet Çalışkaner Berat Kandilini Kutladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Hayırsever Vatandaş Dairesini Bağışladı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Serdal Kaya’dan Berat Kandili Mesajı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
Kamil Boran Berat Kandilini Kutladı
kartal escort