AKP
Giriş Tarihi : 24-08-2018 15:22   Güncelleme : 24-08-2018 15:22

AK Partililer Aslanlı’da Bayramlaştı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Mersin İl Başkanı Cesim Ercik Erdemli ilçe teşkilatı tarafından Aslanlı mahallesinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

AK Partililer Aslanlı’da Bayramlaştı

Vatandaşlarla tek tek bayramlaşan Elvan, rahatsızlığı nedeni ile Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisini üstlendiği Kayacı Mahallesinden Rümeysa Cücü ile de görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Beraberinde Mersin il başkanı Cesim Ercik, milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, Kadın Kolları Başkanı Gülten Yıldırım.

Gençlik Kolları Başkanı Mahir Nerkiz ilçe yönetimi ve partililer ile birlikte bayramlaşmak üzere Arslanlı Mahallesi Eseoğlu tesislerin gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma yönü olduğunu vurgulayan Elvan, İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

Yardıma ihtiyaç duyanların her zaman yanında olduklarını belirten Elvan, Türkiye'nin yaşadığı sorun ve sıkıntılar karşısında da dimdik mücadele ettiklerini vurguladı.Elvan, son dönemlerde Türkiye üzerinden oyunlar oynandığını ifade ederek, "Biz ülkeyi büyütüp, güçlendirmek istedik, önümüze her türlü engeli koymaya kalktılar. Yeri geldi muhtıra vermeye kalktılar, partimizi kapatmaya çalıştılar, insanları birbirine düşürmek için Gezi hadiselerini başlattılar. Yeri geldi 15-25 Aralık'ta yargı darbe girişiminde bulundular. Son olarak 15 Temmuz'da bu ülkenin ekmeğini yiyip, suyunu içen, sizin verdiğiniz vergilerle maaşlarını ödediğimiz o hain teröristler ve onu dışarıdan destekleyenler, bu ülkeyi bölüp, parçalamak istedi" dedi.Türkiye'nin, çok çetin bir mücadelenin içerisinde olduğunu vurgulayan Elvan, şöyle devam etti: 

"Ülkemizin, milletimizin, devletimizin üzerinde ekonomik anlamda yine bir darbe girişiminde bulunmaya çalıştılar. Bunu sizler de görüyor, yaşıyorsunuz. Neden bunlar oluyor? Çünkü Türkiye büyüyor ve güçleniyor. Türkiye artık küresel ölçekte söz sahibi oluyor. Kendi kararını kendi veren bir millet var artık. Birilerinin ya da dışarıdan gelen talimatlarla değil, millet kendi kararını veriyor. Milletin sözünü dinleyen bir Cumhurbaşkanı var. Bu mücadele devam edecek. Emin olun ki bu mücadeleden hep birlikte zaferle çıkacağız. Biz milletimize güveniyoruz. Bizler 16 büyük devlet kurmuş, koskoca bir imparatorluğu yönetmiş atalarımızın torunlarıyız. Bizi diğer devletlerle karıştırmasınlar. Biz inandığımız her şeyi yapacak güçteyiz. Allah'ın izniyle bu mücadelemiz sürecek."Elvan, ilçede yapılması planlanan projeleri de anlatarak, yapımına başladığımız ve planladığımız tüm projelerin takibindeyiz ve tamamlanması için gayreti gösterdiklerini kaydetti.

Erdemli Ayrancı yolu yapımının devam ettiğini vurgulayan Elvan, Sorgun, Aksıfat barajları yapımının devam ettiğini yarım kalan göletlerin tamamlanması için çalıştıklarını belirtti.

Elvan, yaz dönemi geldiğinde Mersin Taşucu arasındaki trafik sıkışıklığını gidermek ve trafiği rahatlatmak için yıllardın söylenmesine rağmen bir türlü başlanılamayan Çeşmeli-Taşucu otobanının her türlü izinlerinin alınarak ihalesinin yapıldığını gerekli olan sürecin beklendiğini vurguladı. Elvan, özellikle dış güçlerin tüm engellemesine rağmen hizmetlerin aksamadan devam ettiğini belirterek, daha iyi hizmet için yerel seçimlerde başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçelerin AK Parti tarafından alınması diye belirtti.

Elvan'ın konuşmasının ardından Milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz, İl Başkanı Cesim Ercik ve Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu birer selamlama konuşması yaparak vatandaşların bayramını kutladı.