EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-08-2018 20:47   Güncelleme : 18-08-2018 21:01

Erdemli’de 6 bin 12 Öğrenci Kuran Öğrendi

Erdemli Müftülüğünce açılan yaz Kuran Kurslarına ilçe genelinde toplam 6 bin 12 öğrenci katılarak başta Kuran olmak üzere dini bilgiler öğrendiler.

Erdemli’de 6 bin 12 Öğrenci Kuran Öğrendi

Cuma günü sona eren yaz Kuran Kurslarının kapanış programı Toros Mahallesinde yapıldı. Törene Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, Erdemli İlçe Müftü Vekili Şeref Dindoruk, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Kubaroğlu, Erdemli Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Bayram Aydın, Toros Muhallesi Muhtarı Mehmet Şavk, Toros Kuran Kursu Dernek Başkanı İlyas Kaya, Kurs Hocaları, din görevlileri, öğrenci yakınları ve vatandaşlar katıldılar.

Kapanış törenleri için Erdemli’de bulunan İl Müftüsü Kondi sırasıyla Limonlu Kız Hafızlık Kursu, Kocahasanlı Yeni Camiine ziyaret etti. İl müftüsü Kondi, Erdemli Aşevini ve 4-6 yaş Kuran Eğitim Merkezini ve Merkez Camiindeki Vaazının ardından Toros Kuran Kursunda yapılan törene katıldı.  

Erdemli halkının yardımseverliği ve İslam Dinine göstermiş olduğu önemi takdirle karşıladığını belirterek öğrencilere başarılarının devamını dileyen Kondi, ailelerine ve Kuran Kurslarının devamını sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Erdemli İlçe Müftü Vekili Şeref Dindoruk ta yaptığı konuşmada, Erdemli genelinde yaklaşık 2 aydır sürdürülen yaz Kuran Kurslarında 171 Camii 19’u yatılı 84’ü gündüzlü olmak üzere toplam 103 Kuran Kursunda 350 hoca eşliğinde toplam 6 bin 12 öğrencinin kursa katıldığını ve Kuran öğrendiğini söyledi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Dindoruk öğrencilere öğrendiklerini unutmamalarını ve tatbik etmelerini dileyerek başarılarına duacı olduğunu söyledi.

Toros mahallesinde düzenlenen yıl sonu etkinlik programı ile Yaz Kursu öğrencileri arasında gerçekleştirilen dini bilgiler yarışmasında 2. Gelen öğrenciye ve 5 Yıldan buyana hatimle teravih ve sabah namazı programını büyük bir özveri ile gerçekleştirilen Selviler Camii İmam-Hatibi Mustafa Koç’a, camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle hafız din görevlileri arasında yapılan Hafızlık Bölge Yarışmasında 3. Olması hasebiyle plaket ve hediye takdiminde bulunuldu.

Ayrıca, Kocahasanlı Yeni Camiinde programda başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.