YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-08-2018 20:33   Güncelleme : 18-08-2018 20:33

Kayacı Vadisi Tatilcilerin Gözdesi

Erdemli de hava sıcaklığının 40 dereceyi aşmasıyla bunalan tatilciler, kendilerini Kayacı Vadisi'nin soğuk sularına atıyor. Kayacı Vadisinin gözde piknik alanı Uğur Piknik’te soluklanıyorlar.

Kayacı Vadisi Tatilcilerin Gözdesi

Doğası ve görünümü ile cazibe merkezi Kayacı Vadisi, günübirlik tatilcileri ağırlıyor. Akarsuyun üzerine kurulan kamelyelerde piknik yapmanın keyfini çıkaran tatilciler, sıcak havada  suya girerek serinliyor.

Kayacı Vadisi'nde 20 yıldır işletmecilik yapan Uğur piknik sahibi Gazanfer Baş, Toros Dağları'ndan akıp gelen ve Akdeniz'e dökülen serin suyun olduğu vadinin yaz aylarında tatilcilerin en çok uğradığı ve piknik yaptığı yer olduğunu söyledi.

Yaz boyunca tatilcilere hizmet verdiklerini belirten Baş, "Kayacı Vadisi'ne yerli ve yabancı olarak yılda yaklaşık 20 bin turist geliyor. Doğası ve suyu ile muhteşem bir yer olan vadide piknik yapmak isteyenlerin sayısı hayli fazla. Bu günlerde yaşanan sıcak havadan kurtulmak isteyenleri bekliyoruz. Ayrıca Kurban Bayramı tatilinde de tüm tatilcileri Kayacı Vadisinde köprübaşındaki Uğur Piknik alanına bekliyoruz" dedi.

Vadiye soğuk suda serinlemek ve piknik yapmak için gelen tatilciler ise, Mersin'de hissedilen sıcaklığın 50 dereceyi bulduğu ve buz gibi suya atlayarak serinlemeye çalıştıklarını söyledi. Kayacı vadisi doğası ve suyu ile muhteşem bir yer. Bizler buraya her yaz geliyoruz. Yazları buraya gelip hem serinliyoruz hem piknik yapıyoruz. Buranın güzelliklerini dost ve arkadaşlarımıza anlatıyoruz ve onlarda buraya geliyorlar. Erdemli bu tip yerler az ama değeri bilinirse yüz yıllar boyu bu güzellikler devam eder dediler.