EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-08-2018 19:36   Güncelleme : 18-08-2018 19:36

Erdemli’li 6 Genç Çiftçiye Devletten Büyükbaş Hayvan Desteği

Erdemli ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü genç çiftçi projesi kapsamında kısal kalkınma destekleri kapsamında hibe almaya hak kazanan 6 genç çiftçiye 30 adet büyükbaş hayvan dağıtımı yaptı.

Erdemli’li 6 Genç Çiftçiye Devletten Büyükbaş Hayvan Desteği

 

Büyükbaş hayvan dağıtımında konuşan Tarım ve Orman Erdemli ilçe Müdürü Mesut Yıldız, ‘’tarım ve Orman Bakanlığının tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin desteklenmesi gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı bulunulması amacı ile Genç Çiftçi Hibe Destek Programını devreye koymuştur’’ dedi.

Bu projenin yurt genelinde olduğu gibi Erdemli ilçesinde de hayvancılığa can suyu olacağına inanıldığını vurgulayan Yıldız, ‘’Genç çiftçilerimize büyükbaş hayvanlarını teslim etmekten onur duymaktayım. Bundan sonra da ilçemizde tarımsal desteklemeler devam edecektir. Başta tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü personelimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ diye belirtti.

Genç Çiftçi Hibe Destek Programı kapsamında 30 büyükbaş hayvan dağıtımı almaya hak kazanan 6 aile ise memnuniyetlerini dile getirdiler.