AKP
Giriş Tarihi : 15-08-2018 20:18   Güncelleme : 15-08-2018 20:18

Topçu AK Parti’nin 17. Yıldönümünü Kutladı

Ak Parti Erdemli İlçe Başkanı Sayın Mehmet Topçu, AK Parti'nin 17. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Topçu AK Parti’nin 17. Yıldönümünü Kutladı

Ak Parti Erdemli İlçe Başkanı Sayın Mehmet Topçu, AK Parti'nin 17. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; "14 Ağustus 2001 tarihinde başta millet iradesine saygı düşüncesi olmak üzere, siyasi ahlak, demokrasi ve siyasi erdem anlayışlarını Türk siyaset tarihine kazandıran bir dava hareketi olan AK Parti ve AK Sevda dün olduğu gibi bugün de geleceğin ve dünya coğrafyasındaki gönüldaşlarımızın umudu olmaya devam ediyor" dedi.

"Ülkemizin içinde bulunduğu zorluklara karşı bir çözüm yolu bir çıkış noktası olarak kurulan AK Parti, kuruluşundan yalnızca 15 ay sonra tek başına iktidar olarak, millet tarafından nasıl bir umut olarak görüldüğünü tüm dünyaya ispatlamış bir partidir.3 Kasım 2002'de milletten aldığı yetkiyle icraatlarına başlayan AK Parti, tüm kadrolarıyla hizmet destanları yazmış, her seçimde halkın takdirini daha fazla kazanarak, Türkiye'yi uluslararası alanda parmakla gösterilen bir marka haline getirmiştir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ona inanan, Onun davasını davası olarak gören Aziz Milletimizin AK Parti’ye olan desteği, ülkemizin istiklal ve istikbaline verdiği destekle doğru orantılıdır. Parti kapatma davalarından, askeri ve sivil darbe teşebbüslerine maruz kaldık. Türkiye’nin büyümesini istemeyenler, milleti büyütmeye ant içmiş AK Parti’yi hedef olarak gördüler. Karanlık odaklar her türlü kitli oyunlarını partimiz ve, milletimiz üzerinde oynadılar. Ne 17-25 Aralık’taki ne de 15 Temmuz’daki hain oyunlar milletimizi, partimizi, devletimizi parçalamaya yetmedi. Hiçbir şer oyunu da bu birlikteliğimizi bozamayacaktır. Yola çıkarken; “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedik ve Yeni Türkiye’nin yeni yönetimi Cumhurbaşkanlığı sistemi ile adımlarımızı her zamankinden daha hızlı atacağız.2023’e 5 yıl kala milletimizden aldığımız destekle Türkiye, ekonomisiyle, demokrasi anlayışıyla, hür inanç ve ruhuyla dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındaki yerini alacaktır. Mensubu olmaktan onur ve şeref duyduğum Partimizin 17’ncı kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Bu davaya hizmet etmiş fakat vefat etmiş dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mersin’de AK Parti Teşkilatının kuruluşundan bugüne kadar davaya hizmet etmiş, gönül vermiş tüm Milletvekillerimize, tüm İl/İlçe/belde Başkanlarımıza, tüm Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımıza velhasıl tüm AK Partililere şükranlarımı sunuyorum” dedi.