GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2018 18:43   Güncelleme : 12-08-2018 18:46

Kızkalesi’nde Oteller Dolu

Unesco Dünya Mirası Listesindeki Kızkalesi’nde sezonun Ramazan Bayramından sonra otel ve pansiyonların dolu olması Turizmcilerin “Yüz günlük’’ sevincine neden oldu

Kızkalesi’nde Oteller Dolu

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, Ramazan Bayramı ile başlayan  ‘’Yüz günlük’’ doluluk oranının Kurban Bayramında da devam edeceğini söyledi.

Mersin’li turizmcilerin bu yıl hedefledikleri ‘’Yüz günlük’’ doluluk oranının on ikiden vurduğunu belirten Öztop, yaptığı açıklamada  ‘’UNESCO geçici miras listesinde yer alan Kızkalesi’ndeki otel motel pansiyon ve diğer işletmelerin özellikle temmuz ağustos aylarında tatile gelen gurbetçilerle hedeflenen ‘’Yüz günlük’’ oranı yakaladık. Gurbetçilerimiz turizmcilerin yüzünü güldürüyor’’ dedi.

Dövizdeki artışın turizmcilerin yüzünü gurbetçiler kadar güldürdüğünü ifade eden Öztop, şöyle konuştu:

‘’Dövizdeki istikrarsızlık ülkemiz ekonomisi açısından olumlu olmazken bu durum turizmciler açısından iyi görünüyor. Çünkü tatile gelen gurbetçilerimiz bu yıl daha fazla geldi ve tatillerini de uzatıyor, bu da biz turizmcilere iyi yönde yansıyor. Otellerin yüz günlük doluluk oranlarını iyi yönde etkiliyor.’’

Ramazan Bayramından bu yana arzuladığımız yüz günlük doluluğu kurban bayramı itibari ile de yaşamak istiyoruz diyen Öztop, Akdeniz bölgesinde tatil yapmak isteyenleri güneşi, altın sarısı kumu, mavi denizi ile ünlü Kızkalesi’ne tatile beklediklerini kaydetti.

Kurban bayramı sonrası Kızkalesi Turizm Derneği öncülüğünde 8-9 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası Turizm Festivali yapılacağını vurgulayan Öztop, ‘’Yaz tatilinin en güzel olduğu dönemde hem tatil hem de eğlence ve sportif etkinliklere doyulacak’’ şeklinde konuştu.