GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-08-2018 17:17   Güncelleme : 11-08-2018 17:17

Çok Güzel Hareketler Bunlar!

Erdemli Halk Eğitimin Halef Selef Müdürleri birbirlekire çiçek vererek devir teslim yaptılar. Her iki Müdürü de tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Çok Güzel Hareketler Bunlar!

Mezitli Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesine Müdür olarak atanan Ömer Okur, Erdemli Halk Eğitim Merkezi  Müdürlüğünü Ahmet Ateş’e  devretti.  

Ömer Okur yaptığı açıklamada; “2010 yılından bu tarihe kadar Erdemli’mizin  Merkez ve mahallelerinde  çok çeşitli kurslar açtık.  Hayat boyu öğrenme prensibi ile beşikten mezara kadar eğitim ilkesine göre hareket ederek,  Halka hizmet  Hakka  hizmettir diyerek sosyal hayatı güçlendirme, aile ve ülke ekonomisine katkının yanı sıra iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesini sağlamak için vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre herkese hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın; mesleki, teknik, sosyal , kültürel  ve okuma yazma kursları açtık.

Okuma – Yazma bilmeyen Ayşe nineye askerdeki torununa mektup yazmayı, tüm çabama rağmen ortaokulu liseyi zamanında okuyamadım diyen Mehmet beyi Açık Lise öğrencisi,  ilkokul diplomam yok diyen Fatma hanımı seviye tespit sınavı ile 2. Kademe okuma yazma belgesi vererek ehliyet almasını ,  evleneceğim ama çeyizim yok diyen Ebru kızımıza çeyizini hazırlamayı, işsiz olan gençlerimizi meslek edindirme kurslarımızla çeşitli meslekler sahibi yaptık.

Genç yaştaki oğlunu kaybeden Satı teyzemize ve kanser illetine tutulan Elif hanıma terapi merkezi, emekliler, ev hanımları ve huzurevindeki yaşlılarımız için hobi merkezi çocuklarımıza spor, müzik ve resim kurslarımız ile yeteneğini keşfetme merkezi Sodes, Ulusal Ajans vb projelerle her türlü proje merkezi olduk.

Kısaca okumanın ve öğrenmenin yaşı yoktur,  hangi alan ve dalda olursa olsun belgesiz kimse kalmasın ve HER ZAMAN HER YERDE HERKES İÇİN HALK EĞİTİMİ ve “İçinizdeki Yeteneği Keşfedin”, MUTLAKA SİZİN DE KATILABİLECEĞİNİZ BİR KURSUMUZ VARDIR .   diyerek Erdemli’yi kurs merkezi haline getirdik. Halkımızın kişisel, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmak, meslek edindirme, meslek gelişimini sağlamak, el becerilerini geliştirmek ve boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme alışkanlığı kazandırmaya yönelik olarak her türlü kurslar açarak sertifika sahibi yaptık.

Çalıştığım süre içinde desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamımız Sayın Avni Kula bey olmak üzere belediye başkanımıza  ve tüm daire  Müdürlerimize, siyasi partilerimizin İlçe başkanları, Kadın ve Gençlik  Kolları başkanları ile yönetim kurulu üyelerine, okul müdürü ve müdür yardımcısı arkadaşlara, sivil toplum kuruluşları başkanları ve çalışanlarına, mahalle muhtarlarına, basınımızın değerli temsilcilerine,  müdür yardımcılarıma, tüm Halk Eğitimi Merkezi çalışanlarına, kurslarımızda görev yapan  öğretmen usta öğreticilere  ve kursiyerlerimize, teşekkür ederim. Yeni atanan Ahmet Ateş beye görevinde üstün başarılar dilerim” dedi.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne atanan ve Erdemli Metem’de yaptığı hizmetlerle halkın takdiri kazanmış olan Ahmet Ateş’te yaptığı açıklamada Ömer Okur’un çok güzel hizmetlere imza attığını, yapmış olduğu gayretli çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ettiğini belirterek, “Erdemli’ye en güzel şekilde Halk Eğitim adına hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından görevi devreden Okur ve Ateş müdürlür birbirlerine çiçek vererek görev devir teslimini gerçekleştirdiler. Görev devir teslimi esnasında Müdür Yardımcıları Ali Cila, Teslime Çetinel ve Turan Toker'de hazır bulundular.

Her iki müdür arkadaşımıza da yeni görevlerinde başarılarının devamını diliyoruz.