GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-08-2018 19:59   Güncelleme : 07-08-2018 19:59

Erdemli'de Kurban Bağışı Çok Kolay!!

Erdemli Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Erdemli Şubesince Vekaletle Kurban bağışlarının vatandaşlar tarafından yapılabilmesi için Cumhuriyet Meydanında irtibat bürosu açtı

Erdemli'de Kurban Bağışı Çok Kolay!!

Erdemli Cumhuriyet Meydanında bulunan Aile İrşat bürosunun Kurban Bayramına kadar vekaletle kurban bağışı irtibat bürosu açılış proğramına Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, Erdemli Müftü Vekili Şeref Dindoruk, Vekaletle Kurban Organizasyonunda görev alan din görevlileri ve basın mensupları katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile, Yurtiçinde ve Dünyanın 145 Ülkesinde kesilip ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, kurbanlarını vekaletle kestirmek isteyen vatandaşlarımızın bağışladığı kurbanlarını, dini usullere uygun ve en güvenilir şekilde kesmek ve ihtiyaç sahiplerine etlerini dağıtmak üzere, Vekaletle Kurban Hizmetleri Organizasyonu çalışmalarına Erdemli’de start verdiklerini belirten Müftü Vekili Şeref Dindoruk;

“2018 Yılı Vekâletle Kurban Hizmetlerinin, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile yürütülüyor. Dini bir vecibe hassasiyetiyle kurbanlarını kesmek ve ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak isteyen vatandaşlarımızın KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ sloganı ile gönüllerinde paylaşma hissiyatının canlandırılmasının amaçlanıyor.

Söz konusu çalışmaların taşra teşkilatı İl ve İlçe Müftülükleri ile, din gönüllüsü personelden oluşturulan komisyonlar marifetiyle yürütülüyor. Yurt içi vekâlet kurban hisse bedelinin 850 TL, yurt dışı 625 TL olarak belirlendi.

Kurban Bağış bedelleri, Bugün açmış olduğumuz Erdemli Cumhuriyet Meydanı Vekaletle Kurban İrtibat Bürosuna, ANLAŞMALI BANKALAR, ONLINE BAĞIŞ, PTT ŞUBELERİ, TDV ŞUBELERİ, İL VE İLÇE MÜFTÜLÜKLERİ ve CAMİ GÖREVLİLERİ vasıtasıyla 20 AĞUSTOS 2018 Pazartesi günü akşamına kadar ilgili hesaplara ulaştırabilirler.

Vatandaşlarımızın 0.324.5151835 numaralı Müftülük telefonundan vekâletle kurban ve diğer dini konularda soru ve taleplerine cevap alabilecekler.

2017 Yılı Kurban Bayramında Erdemli’de, 350 Kurbanın canlı olarak alınıp kesilerek dağıtımının yapıldığını, 400 on-lıne bağışı yapılmıştır.

İlçemizde kesilecek canlı kurbanların kesimi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını sağlamak amacıyla da, Müftülük bünyesinde ekipler oluşturulmuştur.

Hayır sahipleri ile ihtiyaç sahibi fakir fukara ile mülteci din kardeşlerimizin gönül bağını kuracak olan bu güzel organizasyonun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Avni Kula yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Vatandaşlarımızın Vekaletle Kurban bağışlarını Diyanet Vakfına yapmalarını tavsiye ediyor, irtibat bürosunun hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu Vekaletle Kurban Organizasyonuna ilk Yurtiçi bağışını gerçekleştirerek hayırlı olsun temennilerinde bulunarak vatandaşları Vekaletle Kurban Bağışlarını Diyanet Vakfına yapmalarını tavsiye ettiğini belirtti.