GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-07-2018 18:40   Güncelleme : 31-07-2018 19:41

Erdemli Hacıları Dualarla Uğurlandı

O KUTSAL BELDELERE BİZDEN SELAM GÖTÜRÜN

Erdemli Hacıları Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Yılı Hac Organizasyonu ile Erdemli İlçemizden Hac İbadetini yapacak olan 47 Hacı Adayı, Erdemli Müftü Vekili, Din Görevlileri ve uğurlamaya gelen oldukça kalabalık vatandaşlarımız tarafından Kutsal Yolculuğa uğurlandı.

Uğurlama merasimi Erdemli Ulu Camii avlusunda, 31 Temmuz 2018 Salı günü saat 10:00’da gerçekleşti. Ulu Camide Yaz Kur’an Kursu Eğitimi alan öğrencilerle beraber hacı adayları caminin batı merdivenlerinde mükemmel bir görüntü oluşturdu. Ayrıca uğurlamaya gelen hacı yakınlarımızın sevinç ve heyecanları hakikaten görmeye değerdi.

Cami görevlisi tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve ilahilerle başlayan program, İlçe Müftü Vekili Şeref Dindoruk uğulama merasiminde yaptığı konuşmada, Kutsal Yolculuğun anlam ve öneminden bahsetti.

Dindoruk, Erdemli Hacıları Adana 8. Kafile ismi ile, Kafile Başkanı ve Din Görevlisi nezaretinde, 31 Temmuz 2018 tarihinde saat 17:20’de Adana Havaalanından uçağa binerek Cidde Havaalanına inecekleri, bu vesileyle Hac Yolculuklarının ilk bölümünün Mekke’de olacağı, hac görevlerini tamamladıktan sonra Medine’ye varıp Hz. Peygamberimizi ziyaret edeceklerini belirten Dindoruk, Hacılarımızın hac ibadeti boyunca dillerinden düşürmeyecekleri TELBİYE’nin anlamını açıklayarak konuşmasına başladı. Hacı adaylarımızın, Mekke’de Cenab-ı Allah’ın, Medine’de Hz. Peygamberimizin misafiri olacakları, Allah (C.C) katında çok değerli oldukları, şu an kendilerini uğurlamaya gelen yüzlerce Müslümanın mübarek beldelere gitmek, hac ibadetini yapmak için ne kadar can attıkları, Kutsal Topraklara sadece ve sadece “Allah Rızası” niyetiyle gittikleri, bu sebeple orada bulundukları her saniyeyi iyi değerlendirmeleri gerektiği ifade ve tavsiyelerinde bulundu.

Erdemli Hacıları Müftü Vekili Döndoruk tarafından yapılan dua ile otobüslere binerken, yakınları tarafından sevinç gözyaşları ile uğurlandı.

Dindoruk, “Duyufur-Rahman (Rahman’ın Misafirleri) olan Erdemlimizin Sevgili Hacılarına Hayırlı Yolculuklar Diler, Salimen, Ğanimen aramıza dönmelerini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederiz” dedi.

AdminAdmin