GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2018 14:24   Güncelleme : 28-07-2018 14:24

Hacılara Geleneksel Uğurlama

Erdemli Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Hacı Uğurlama yemeğini bu yıl da gerçekleştirerek hacca gidecek olan vatandaşlarla bir araya geldi.

Hacılara Geleneksel Uğurlama

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Erdemli Belediyesi Hacı Uğurlama Yemeği programı bu yıl da gerçekleştirildi. Öğretmenevinde düzenlenen programa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Tepe, Erdemli Müftü Vekili Şeref Dindoruk ve hacı adayları katıldı.

Birlikte yenilen yemeğin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı ve dua edildi.
KARDEŞLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ

Hacı uğurlama programı çerçevesinde verilen yemeğe katılan hacılara teşekkürlerini sunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu yemeğin geleneksel olduğunu, bundan sonra da her yıl yapılmaya devam edeceklerini ifade ederek, şunları söyledi:


“Biz belediyeciler olarak şehrimizde yaşayan insanlarımızın yaşam standartlarını yükseltebilmek için ciddi gayretler sarf ediyoruz. Yaşan kalitesinin artırılması adına tüm yenilikleri şehrimize getirip halkımızın hizmetine sunuyoruz. Hizmetleri sunarken insanlarımızın statüsüne kesinlikle bakmıyoruz. Dünya görüşlerine kesinlikle bakmıyoruz. Siyasal düşüncelerine asla bakmıyoruz. Bizi biz yapan değerleri canlı tutarak kardeşliğimizi güçlendiriyoruz. İşte bu değerlerden biri olan hac vazifesini ifa etmek için yola çıkmış sizlere bu programı tertip etmiş bulunuyoruz. Sizin gibi dinine, vatanına, bayrağına bağlı kaliteli insanlara hizmet etmek bizim için şereftir. İnsan olan her yere hizmetlerimizi götürmeye devam ediyoruz. Özellikle yetim çocuklara ve yaşlılara hizmet etmeye çok önem veriyoruz. Bu işin vebalinin bilincindeyiz. Sizlerden istirhamımız bu şekilde hizmete muhtaç vatandaşlarımızı bizlere bildiriniz. Özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın her türlü hizmetlerini en ince ayrıntısına kadar yapıyoruz. Bu hizmetleri sadece Allah rızası için yapıyoruz. Sizlerden isteğimiz o mübarek beldelerde bizleri de dualarınızda unutmayınız. Soframızı şereflendirdiğiniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah haccınızı ve tüm ibadetlerinizi kabul buyursun.” Dedi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula’da yaptığı kısa konuşmada Hayırlı yolculuklar dileyerek, “Allah Haccınızı ve ibadetlerinizi kabul etsin” dedi.
HACILARA ARMAĞANLAR VERİLDİ

Hacılarla tek tek görüşen Başkan Tollu, mübarek beldelere vardıklarında bol bol dua etmelerini istedi. Programın sonunda Kaymakam Kula, Başkan Tollu, Hacı adaylarına Erdemli Belediyesince hazırlanan armağanları takdim ettiler.

AdminAdmin