GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2018 18:56   Güncelleme : 27-07-2018 18:56

Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

Erdemli Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Erdemli Şubesince Vekaletle Kurban organizasyonu tanıtım toplantısı yapıldı

Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi, Gaye Eğitim Kurumları ve Komşu Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Arslan evsahipliğinde gerçekleştirilen programa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Müftü Vekili Şeref Dindoruk, Manisa Akhisar Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi mütevelli heyeti üyeleri, Vekaletle Kurban Organizasyonunda görev alan din görevlileri ve basın mensupları katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile, Yurtiçinde ve Dünyanın 145 Ülkesinde kesilip ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, kurbanlarını vekaletle kestirmek isteyen vatandaşlarımızın bağışladığı kurbanlarını, dini usullere uygun ve en güvenilir şekilde kesmek ve ihtiyaç sahiplerine etlerini dağıtmak üzere, Vekaletle Kurban Hizmetleri Organizasyonu çalışmalarına Erdemli’de start verdiklerini belirten Müftü Vekili Şeref Dindoruk;

“2018 Yılı Vekâletle Kurban Hizmetlerinin, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile yürütülüyor.

Dini bir vecibe hassasiyetiyle kurbanlarını kesmek ve ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak isteyen vatandaşlarımızın KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ sloganı ile gönüllerinde paylaşma hissiyatının canlandırılmasının amaçlanıyor.

Söz konusu çalışmaların taşra teşkilatı İl ve İlçe Müftülükleri ile, din gönüllüsü personelden oluşturulan komisyonlar marifetiyle yürütülüyor.

Yurt içi vekâlet kurban hisse bedelinin 850 TL, yurt dışı 625 TL olarak belirlendi.

Kurban Bağış bedelleri, ANLAŞMALI BANKALAR, ONLINE BAĞIŞ, PTT ŞUBELERİ, TDV ŞUBELERİ, İL VE İLÇE MÜFTÜLÜKLERİ ve CAMİ GÖREVLİLERİ vasıtasıyla 20 AĞUSTOS 2018 Pazartesi günü akşamına kadar ilgili hesaplara ulaştırabilirler.

Vatandaşlarımızın 0.324.5151835 numaralı Müftülük telefonundan vekâletle kurban ve diğer dini konularda soru ve taleplerine cevap alabilecekler.

2017 Yılı Kurban Bayramında Erdemli’de, 350 Kurbanın canlı olarak alınıp kesilerek dağıtımının yapıldığını, 400 on-lıne bağışı yapılmıştır.

İlçemizde kesilecek canlı kurbanların kesimi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını sağlamak amacıyla da, Müftülük bünyesinde ekipler oluşturulmuştur.

Hayır sahipleri ile ihtiyaç sahibi fakir fukara ile mülteci din kardeşlerimizin gönül bağını kuracak olan bu güzel organizasyonun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Avni Kula yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Vatandaşlarımızın kurban gibi önemli bir dini vecibeyi yerine getirirken, İslami usullere uyması yönünde bilinçlendirilmesi, hayır sahiplerinin gerek her türlü hayırlarının, gerekse kurban bağışlarının güvenilir bir şekilde yerlerine ulaştırılmasında Türkiye Diyanet Vakfının en güvenilir bir kurum olduğunu, söz konusu organizasyonun Ülkemize ve İlçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Nezir Arslan’da yaptığı konuşmada en güvenilir Kurban Organizasyonunun Diyanet Vakfı tarafından gerçekleştirildiğini belirterek, “Hayırda yarışan Erdemli halkı yine her zamanki fedakarlığını ve hayırseverliğini yaparak gereğini yapacağına inanıyorum” dedi.

Erdemli Müftüsü iken, Manisa İli Akhisar İlçe Müftüsü olarak atanan Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun, hayır temennileri ve duası ile program sona erdi.