Bu Kurslar Rekor Kırıyor
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Bu Kurslar Rekor Kırıyor

Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığının desteğinde Erdemli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının koordinesinde yürütülmekte Kargıpınarı Aile Destek Merkezi bölge halkı tarafından büyük ilgi görüyor.

Bu Kurslar Rekor Kırıyor
Bu içerik 1575 kez okundu.
Advert

İlçe Kaymakamı Avni Kula beraberinde Garnizon Komutanı Binbaşı Mehmet Derin, Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Meryem Gür. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, Müdür Yardımcısı Ali Cila ve daire amirleri ile birlikte Kargıpınarı mahallesinde bulunan Aile Destek Merkezinin giyim, nakış, ahşap süsleme ve takı tasarım kurslarının sergisini açtı.

Serginin açılışında konuşan Kaymakam Kula, ‘’Sizler istediğiniz sürece bu merkezler her zaman açık kalacak. Allah devletimize, milletimize güç versin. Yeter ki kurslara katılmayı sürdürün’’ dedi.

Kargıpınarı Mahallesine Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Suriye’den göçle gelmiş, şehir yaşamına uyum sağlamakta zorluk çeken özellikle bayanlara yönelik açılan kurslara katılımın rekor denecek sayıya ulaştığını belirten Kula şunları kaydetti:

‘’Bu kurslarımızı herhangi bir mesleği ve sosyal yaşamı olmayan dezavantajlı kadınlarımızın hayata atılmaları, mesleki beceri kurslarıyla meslek edinmeleri, en azından aile içinde eksiklerini tamamlamaları, sosyal ve kültürel kurslarla  kendilerini geliştirmeleri, özgüvenlerinin gelişmesi, halen okuma yazma bilmeyen kadınların okuma-yazma öğrenmeleri bizim için çok önemli. 300 bin lira destekli açılan kursumuza şu ana kadar 432 kursiyer katıldı ve şimdiye kadar açılan meslek edindirme kursları içinde rekor sayıya ulaşan kurs oldu. Hedefimiz 432 olan kursiyer sayısının 750’ye ulaşmasıdır. Kurslara katılarak meslek öğrenmeye çalışan ve kursta öğrendiklerini de sergiye çıkartan bayanlarımızı kutluyorum.’’    

Kula, proje kapsamında kurs merkezinde faaliyet gösteren el sanatları, kuaförlük, bilgisayar, nakış, dikiş ve takı tasarım kursunda bugün itibari ile 432 vatandaşımıza hizmet verildiğini kaydetti.

Bu kursların proje koordinatörlüğünü Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcımız Ali Cila yaptığını ifade eden Kula, ‘’Rekor sayıda kursiyere ulaşmasına katkı sunan Halk Eğitim Müdürümüz Ömer Okur’a, müdür yardımcısı Ali Cila'ya ve vakıf müdiresi Meryem Gür’e teşekkür ediyorum. Bu tür kurslarımız aralıksız açılacak kadınlarımız da meslek sahibi olacaklar’’ diye belirtti.  

Konuşmaların ardından sergi stantlarının açılışı gerçekleştirildi. Kursa katılan kuaförlük kursu kursiyerleri gelin damat gösterisi sundu.

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi müdürlüğü erdemli kaymakamlığı aile destek merkezi erdemli sergi
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Teşekkürler Ayyıldız Gezginleri
Teşekkürler Ayyıldız Gezginleri
Erdemli Basketbol’da Yenilgisiz Şampiyon Oldu
Erdemli Basketbol’da Yenilgisiz Şampiyon Oldu
Yörük Müzesine Büyük İlgi
Yörük Müzesine Büyük İlgi
İnadına Üreteceğiz
İnadına Üreteceğiz