GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-07-2018 17:10   Güncelleme : 23-07-2018 17:10

Kocamaz, “Basın, saydam ve katılımcı yönetim anlayışında, etkin bir rol üstlenmektedir”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kocamaz, “Basın, saydam ve katılımcı yönetim anlayışında, etkin bir rol üstlenmektedir”

Başkan Kocamaz, mesajında şu ifadelere yer verdi; “24 Temmuz 1908’de bir ses yükseldi; ‘Gazeteler hürdür, sansür yasaktır!’ İşte bu sesle birlikte Türk basın tarihinde sansür kaldırılarak, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Temel işlevi kamuoyuna objektif bilgi akışı sağlamak ve toplumsal olaylara ayna tutmak olan basın, halk ile yöneticiler arasında iletişim sağlarken, saydam ve katılımcı yönetim anlayışında, etkin bir rol üstlenmektedir.

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri esas alan, olayları olduğu gibi aktarabilmek için tarafsız bir anlayışla çalışan basın mensupları, üstlendikleri bu misyonla demokrasimizin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Mersin’de; objektif, güçlü ve sorumluluk alan yerel basınımız da sosyal, kültürel ve ekonomik yönden ilimizin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır.

Bu anlayışa sahip çıkarak, özveri içerisinde gayret gösteren yerel basın temsilcilerimizin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla hareket edeceklerine yürekten inanıyor, onları her daim destekliyoruz.

 Bu düşüncelerle ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”