SPOR
Giriş Tarihi : 20-07-2018 22:48   Güncelleme : 20-07-2018 23:00

Futbol Şenliği Başladı

Erdemli Mahallelerarası 15 Temmuz Şehitleri Futbol Turnuvası Başladı

Futbol Şenliği Başladı

Erdemli Kaymakamlığı himayesinde bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Mahalleler arası futbol turnuvası başladı. Köyler arası futbol turnuvası olarak başlayan sportif etkinliğin bu yıl adı ‘’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anısına’’ diye değiştirildi.

4 grupta 28 takımın mücadele edeceği turnuva Güzeloluk Mahallesi sahasında düzenlenen törenle başladı. Turnuvanın açılışına, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, AK Parti ilçe başkanı Mehmet Topçu, Saadet Partisi ilçe Başkanı Mehmet Yıldız.

Tarım ve Orman ilçe müdürü Mesut Yıldız, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Erdemlispor Başkanı Mehmet Morgül, muhtarlar ve sporcular katıldı.

Tören Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’anı Kerim tilaveti okundu, müftü vekili Şeref Dindoruk tarafından dua okundu. Turnuvanın açış konuşmasını İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Adem Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında turnuvanın bu yıl 14’üncüsünü düzenlediklerini dile getirdi. Bu yıl turnuvanın adı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri olarak değiştirildiğini dile getiren Kılıç, bu turnuvanın demokrasi şehitleri anısını taşıdığını vurguladı.

AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Mehmet Topçu da kısa bir konuşma yaparak turnuvanın adına yakışır bir şekilde yapılması dileklerinde bulundu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da yaptığı konuşmada, turnuvaya katılan takımlara başarılar diledi. Turnuvanın bu yıl 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adını taşıdığını ifade eden Tollu, turnuvanın adına yakışması dileğinde bulundu. Yenilen takımların yenilginin sebebini ne hakeme ne de bir başkasına yıkmaması gerektiğini yenilgiyi kabul etmesi gerektiğini, yenilginin de bir erdem olduğunu vurguladı.

Belediye olarak yaz spor okulu projesi kapsamında bin 50 minik sporcuya malzeme dağıtımında bulunduklarını anlatan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  ‘’Nerede bir spor etkinliği varsa biz oradayız. Çünkü biz insanımızın olduğu her yere hizmet götürmekteyiz. Biz Erdemli insanımız için varız ve hizmet etmekteyiz. Belediye olarak minik yavrularımızın yaz döneminde atari salonlarında ve başıboş gezmelerine izin vermeyeceğiz onların spor yapmalarını sağlayacağız. Belediye olarak Torosların zirvesinde spor etkinliği yapmak isteyenler için o imkanı sağlayacağız’’ şeklinde konuştu.

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın da konuşmasında turnuvanın başarılı geçmesi dileğinde bulunarak, ‘’Turnuvanın 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adını taşıması çok manalı ve bir o kadar da anlamlıdır. Türk milleti 15 Temmuz da bir avuç çapulcuya dersini sokaklara çıkarak vermiştir. Darbe kalkışması Türk demokrasisi adına getirilmek istenen çirkin bir lekedir’’ diye belirtti.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula da konuşmasında turnuvaya katılan takımlara başarılar diledi. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adının büyük mana ifade ettiğine dikkat çeken Kaymakam Kula, turnuvada 4 grupta 28 takımın mücadele edeceğinin altını çizdi. Konuşmaların ardından takımlara spor malzemeleri dağıtıldı, turnuvanın başlama vuruşu yapıldı.

Turnuvanın ilk maçı Güneyli Mahallesi ile Alibeyli Mahallesi takımları arasında yapıldı. Maçı Güneyli Mahallesi 2-1 kazandı. İkinci maçı ise Batısandal ile Kumkuyu Mahallesi arasında yapıldı. Takımlar 2-2 berabere kaldı.