Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi

Erdemli halkı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Erdemli Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi

Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi
Bu içerik 1849 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

15 Temmuz Kanlı Darbe kalkışmasının 2. Yıldönümünde Erdemli’de ilk etkinlik Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve protokolün Şehit mezarlarını ziyaret ederek dua ile başladı.

Merkez Camiinde öğle namazı öncesi 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitler için okunan Mevlid-i Şerif’in ardından cemaate yemek ikramı ve dua ile devam etti.

Dr. Devlet Bahçeli meydanında saat 20.00’de Protokol ve vatandaşlar ellerinde bayraklarla Cumhuriyet Meydanına kadar 15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

Cumhuriyet Meydanındaki etkinlik saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Kura-ı Kerim tilaveti ile başladı. Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu tarafından yapılan duanın ardından konuşmalara geçildi.

Demokrat Parti Erdemli İlçe Başkanı Veli Gürgah’ın konuşması ile başlayan konuşmalar, sırasıyla CHP Erdemli İlçe Başkanı Ali Yardımcı, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Erdemli Kaymakamı Avni Kula’nın, günün anlam önemine binaen yaptıkları konuşmalarla devam etti.

Konuşmacılar, Vatanın bölünmezliğine, milletin birliğine ve Bayrağın tekliğine değinerek 15 Temmuz’da Türk Milletinin ve Türkiye’nin büyük bir sınavdan geçtiğini ve alnının akıyla çıktıklarını anlattılar.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz ile ilgili şiirler, slaytlar ve müziklerin dinlenirken vatandaşlara sivil toplum örgütleri çeşitli ikramlarda bulundular.

Nöbet saat 00.13’de merkezi sistemle Erdemli’deki tüm camiilerde selanın okunmasıyla sona erdi.

Haberimizle ilgili daha fazla fotoğrafı foto galeriyi tıklayarak görebilirsiniz.

erdemli ajans 15 temmuz erdemli nöbette demokrası nöbeti erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Teşekkürler Ayyıldız Gezginleri
Teşekkürler Ayyıldız Gezginleri
Erdemli Basketbol’da Yenilgisiz Şampiyon Oldu
Erdemli Basketbol’da Yenilgisiz Şampiyon Oldu
Yörük Müzesine Büyük İlgi
Yörük Müzesine Büyük İlgi
İnadına Üreteceğiz
İnadına Üreteceğiz