GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2018 18:51   Güncelleme : 16-07-2018 18:51

Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi

Erdemli halkı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Erdemli Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi

Erdemli 15 Temmuz’da Nöbetteydi

15 Temmuz Kanlı Darbe kalkışmasının 2. Yıldönümünde Erdemli’de ilk etkinlik Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve protokolün Şehit mezarlarını ziyaret ederek dua ile başladı.

Merkez Camiinde öğle namazı öncesi 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitler için okunan Mevlid-i Şerif’in ardından cemaate yemek ikramı ve dua ile devam etti.

Dr. Devlet Bahçeli meydanında saat 20.00’de Protokol ve vatandaşlar ellerinde bayraklarla Cumhuriyet Meydanına kadar 15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

Cumhuriyet Meydanındaki etkinlik saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Kura-ı Kerim tilaveti ile başladı. Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu tarafından yapılan duanın ardından konuşmalara geçildi.

Demokrat Parti Erdemli İlçe Başkanı Veli Gürgah’ın konuşması ile başlayan konuşmalar, sırasıyla CHP Erdemli İlçe Başkanı Ali Yardımcı, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Topçu, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Erdemli Kaymakamı Avni Kula’nın, günün anlam önemine binaen yaptıkları konuşmalarla devam etti.

Konuşmacılar, Vatanın bölünmezliğine, milletin birliğine ve Bayrağın tekliğine değinerek 15 Temmuz’da Türk Milletinin ve Türkiye’nin büyük bir sınavdan geçtiğini ve alnının akıyla çıktıklarını anlattılar.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz ile ilgili şiirler, slaytlar ve müziklerin dinlenirken vatandaşlara sivil toplum örgütleri çeşitli ikramlarda bulundular.

Nöbet saat 00.13’de merkezi sistemle Erdemli’deki tüm camiilerde selanın okunmasıyla sona erdi.

Haberimizle ilgili daha fazla fotoğrafı foto galeriyi tıklayarak görebilirsiniz.