GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2018 15:05   Güncelleme : 16-07-2018 15:05

16 Ülkeden Ormancılar Erdemli'de Tatbikatta

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ile Mücadele Genel Müdürlüğü ile TİKA’nın ortaklaşa düzenlediği eğitim programı tamamlandı.

16 Ülkeden Ormancılar Erdemli'de Tatbikatta

 

16 ülkeden 29 uzmanın katıldığı eğitim sonrası Erdemli Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Alata Şefliği deposunda yangın tatbikatı düzenlendi. Tatbikata Orta Asya ve Balkan ülkelerine yönelik düzenlenen Uluslararası Çölleşme ile Mücadele Eğitimine katılan konuklarda katıldı.
Eğitime Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Bosna Hersek, Rusya, Kosova, Makedonya, Moldova, Karadağ, Pakistan, Romanya, Sırbistan ve Ukrayna katıldı.


Çölleşme ile Mücadele Genel Müdürü Mustafa Gözükara’nın da katıldığı eğitim ve yangın uygulamasına Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Orman Yangınları ile Mücadele şube müdürü Mehmet Alper, Mersin Ağaçlandırma şube Müdürü Erdoğan Üstüner, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik’in katılımı ile ülkedeki iyi uygulama örnekleri yabancı uzmanlara gösterildi. Bilgi ve tecrübeleri paylaşarak küresel ölçekte Çölleşme ve Orman Yangınları ile Mücadele çalışmalarına katkı sağlamış olundu.