GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2018 19:10   Güncelleme : 07-07-2018 19:10

Vali Su, Akkale ve Kızkalesi’ni Gezdi

Mersin Valisi Ali İhsan Su, ‘Akkale Antik Limanı’, ‘Kız Kalesi’ ve ‘Cennet Cehennem Ören Yeri’ turizm alanlarında incelemelerde bulundu.

Vali Su, Akkale ve Kızkalesi’ni Gezdi

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ve Silifke Müze Müdürü Nilgün Yılmazer’in de eşlik ettiği inceleme programına Erdemli İlçesi Kumkuyu mahallesinde bulunan ‘Akkale Antik Limanı’ turizm alanını inceleyerek başlayan Vali Ali İhsan Su, burada sürdürülen çevre düzenlemeleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra yenileme çalışmaları tamamlanan ‘Kız Kalesi’ turizm bölgesine geçen Vali Ali İhsan Su, incelemelerinin ardından, programına Narlıkuyu mahallesinde bulunan ‘Cennet-Cehennem Ören yeri’ turizm alanlarını gezerek devam etti. Vali Su, burada hâlihazırda devam eden çevre düzenlemeleri ve yenileme çalışmalarını yerinde inceleyerek yapımına başlanacak olan seyir terası ve asansör projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Su, Cennet Cehennem Ören yeri başta olmak üzere ilimizdeki tarihi ve turistik alanların rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerine verdiği desteklerden dolayı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a şükranlarını ifade etti.