GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2018 18:12   Güncelleme : 06-07-2018 18:12

Bu Bekçi Başka Bekçi

Erdemli Sulama Birliği’nde Alata, Tabiye, Kargıcak mahallelerinde vatandaşların arazilerinde kullandığı sulama suyu yönlendiren Yunus Bahar sorumluluk alanında sulanmayan ağaç bırakmamaya çalışıyor. Bekçi Yunus Bahar’ın çalışkanlığı çiftçilerin takdirini topluyor.

Bu Bekçi Başka Bekçi

Yaz günlerinde havaların çok sıcak gitmesi ve özellikle sulama suyunun azalması ile birlikte çiftçilerin yaşadığı sulama suyunun azlığı bekçilerinin de korkulu rüyası haline geliyor.

Yaz aylarında gece dahi uyumayarak, çiftçilerin sulama suyu sırasını zamanında ve yerinde ayarlayarak hiçbir dalın dahi kurumasına izin vermeyen sulama suyu bekçisi Yunus Bahar, sevecen ve çalışkan yapısıyla çiftçiler de onun sözünden çıkmıyor.

Erdemli’de Kargıcak mahallesinde limon yetiştiriciliği yapan İsmet Can,  bekçi Yunus Bahar, bizim gözümüzde bekçiler kralı olarak bilinir. Her yaz geldiğinde büyük su sıkıntısı yaşayan çiftçilerimiz hemen Yunusun yanına giderek sırasını alır ve hiçbir şekilde sıra kaymaksızın bahçelerini sularlar. Şimdiye kadar Yunus bekçinin baktığı bölgenin hiçbirinde bir dal dahi kurumamıştır. Kendisi de bir çiftçi çocuğu ve emekçi olduğu için bizim halimizden anlayan bir yapısı var. Gece saat kaçta olursa olsun telefon edelim aynı sakinlik ve rahatsız olduğunu belli etmeden bizlere cevap veriyor. Biz çiftçiler olarak Yunus bekçimize ve amirlerine çok teşekkür ederiz. İyi ki Erdemli –Kocahasanlı Sulama Birliğimiz var. Allah hepsinden razı olsun. Yunus bekçi varsa bahçe susuz kalmaz’’ dedi.