GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2018 17:23   Güncelleme : 06-07-2018 17:35

Okul Yenileme, Spor Sahası, Yol, Park

Esenpınar Mahallesine Hizmet Yağdı

Okul Yenileme, Spor Sahası, Yol, Park

Büyükşehir ilçe belediyesi olmazdan önce başlattığı EĞİTİME DESTEK PROJESİ’ni köylerin  ve beldelerin mahalleye dönüşmesiyle 2014 yılından sonra daha da genişleterek 71 mahallede ki tüm okulların bakım onarım ve bahçe düzenlemesi başta olmak üzere öğrencilere kırtasiye yardımı gibi faaliyetlerle sürdürüyor

ESENPINAR’DA BELEDİYEDEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Erdemli belediyesi ilçe genelinde eğitim kurumlarına verdiği  destek çalışmalarını büyük bir hızla devam ettiriyor.

Erdemli Belediyesi ilçe genelinde tüm eğitim kurumlarına verdiği büyük destek  kapsamında Esenpınar mahallesinde de ilköğretim okulunun boya badana bakım ve onarımını gerçekleştirirken, bahçe düzenlemesi, spor sahaları ,çevre çit tel örgüsü, pencerelerin yenilenmesi  şeklinde çalışmalar yaparak okula birde Atatürk büstü  hediye etti.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, eğitimin geleceğin sigortası olduğunu belirterek, bu bilinçle eğitim kurumlarına ve faaliyetlerine büyük önem verdiklerini söyledi.

Belediyeciliğin görev ve yetki alanına giren her konuda hiçbir ayrım yapmadan tüm mahallelerde eşit ve ihtiyaca göre planlı bir çalışma sergilediklerini vurgulayan Başkan Mükerrem Tollu, huzurlu ve mutlu bir gelecek için özellikle eğitime büyük önem verdiklerini açıkladı.

Göreve geldiklerinden itibaren başlattıkları EĞİTİME DESTEK PROJESİ’ni 2014 yılında büyükşehir ilçesi olmakla köy ve beldelerin mahalleye dönüşmesiyle tüm ilçe genelinde yaygınlaştırdıklarını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu kapsamda tüm hizmetlerin yanı sıra yaz sezonunda tatil nedeniyle okulların ihtiyaçlarını da karşılamakta olduklarını belirterek konuyla ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü.

“Eğitim, toplum ve ülke olarak bizim geleceğimizdir. Bunun için eğitime, çalışmalarımız içinde ayrı bir önem veriyoruz. EĞİTİME DESEK POJEMİZ kapsamında şimdi de Esenpınar mahallemizdeki okulumuzun okul sezonu öncesinde eksiklerini gidermek, sezon öncesi yapacağımız çalışmalarla sezona daha güzel girile diğer bakım onarım çalışmalarını amaçlıyoruz. Bunun için öncelikle okulumuzun boya badana ve diğer bakım onarım çalışmalarını yapıyoruz. Esenpınar ilkokul ve ortaokulumuzun Futbol ve Basketbol sahası, Atatürk büstü, Çeşme ve genel tadilatını yaptık. Ayrıca okul önüne beton dökülerek, Parke döşemesi ve bordür örme çalışmaları yaptık. Futbol sahasının zeminine çim atıldı ve etrafına tel örgü yapıldı. Basketbol sahası zeminini betonladık ve etrafına tel örgü yapıldı.   Yine belediyemizce yemekhane içinin tadilatı yapılmış, boyanmış ve pencereleri takılmıştır.

BAŞKAN TOLLU MAHALLE HALKINA SPOR TESİSİNİN YAPIMINA BAŞLADIKLARININ MÜJDESİNİNİ VERDİ.

“Ayrıca Esenpınar’da mahalle halkımızın ihtiyacı olan Esenpınar Futbol ve Basketbol Sahası yapımı için zemin hazırlığına başladık. Bu çalışmalar 12 dönüm üzerine araziye yapılıyor. En kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.”