Antik Tiyatro’da Tiyatro Festivali
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Antik Tiyatro’da Tiyatro Festivali

Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl ilki 3-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Tiyatro Festivali Ayaş Mahallesindeki Roma döneminden kalma Elause Sebaste Antik Kenti'nde tiyatro festivali düzenleneceği bildirildi.

Antik Tiyatro’da Tiyatro Festivali
Bu içerik 1175 kez okundu.

Festival komitesinden yapılan açıklamaya göre, Erdemli ilçesine bağlı Ayaş Mahallesi'ndeki antik kentte gerçekleştirilecek festivalde 500 konuk ağırlanacak.

Antik kentteki amfi tiyatroda çok uzun yıllar sonra "Erdemli'de Güzel Şeyler Oluyor" sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlik için bölge yakınlarında çadırlar da oluşturulacak.

Çadırlarda konaklayacak olan konuk ve katılımcılar, Doğu Akdeniz'in mavi suları ile altın sarısı kumsallara ev sahipliği yapan bölgede tatil yapma imkanı da bulacak.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tiyatro şenliği ile ilgili yaptığı açıklamada, ilçenin binlerce yıllık geçmişi olduğunu, bölgenin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirtti.

İlçenin tarihteki konumunu yeniden canlandırmak amacıyla antik kentte festival düzenlediklerini kaydeden Tollu, şöyle devam etti:

"Bu festival, bugüne kadar yapılmış tiyatro festivallerinin içinde tarihi ve kültürel önemi bakımından farklı bir yerde konumlanacak. Binlerce yıl sonra bu sahnede yeniden oyunlar oynanacak. Zaman geçiyor, kültürler değişiyor ama tiyatronun birleştirici gücü her dönemde geçerliliğini koruyor. Ayaş'ta düzenlediğimiz bu festival, tarihin tozlu sayfalardan çıkarılıp sahne ışıklarının altına getirilme hikayesidir. Konukların sanata, tarihe ve tatile doyacağı farklı bir festival bizleri bekliyor."

Festival, 3-8 Ağustos'ta ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Festivalde, tiyatro gösterilerinin yanı sıra sanat atölyeleri, söyleşiler, iletişim atölyeleri, müzik dinletileri ve çeşitli sahne gösterileri katılımcılarla buluşturulacak.

erdemli ajans erdemli belediyesi tiyatro festivali erdemli ayaş antik tiyatro kültür sanat erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Çamlığında Hap Operasyonu
Erdemli Çamlığında Hap Operasyonu
Başkan Tollu, “Erdemli’de İzimiz var, Geleceğe Sözümüz”
Başkan Tollu, “Erdemli’de İzimiz var, Geleceğe Sözümüz”
Mükerrem Başkan'ın Adaylığı Kesinleşti!
Mükerrem Başkan'ın Adaylığı Kesinleşti!
Dünya Erdemli’de Bu Yolları Takip Edecek
Dünya Erdemli’de Bu Yolları Takip Edecek