El Emeği, Göz Nuru!
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert

Advert


El Emeği, Göz Nuru!

Hanımlar Çeyiz Hazırlıyor

El Emeği, Göz Nuru!
Bu içerik 948 kez okundu.
Advert

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Elvanlı Mahallesinde açtığı ‘Çeyiz ürünleri hazırlama ve kırkyama’ kursu sona erdi. Ebru Yörük, usta öğreticiliğinde 21 kursiyerin katıldığı kursta başarılı olanlara sertifikaları HEM Müdürü Ömer Okur ile müdür yardımcısı Ali Cila tarafından verildi. Kursun sona ermesi nedeni ile el emeği göz nuru yapılan işler de sergiye çıkartıldı.

Sergide tarihi dokumalara yapılan tel kırma işleri dikkat çekti. Serginin açılışında konuşan Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, “Büyük emeklerle hazırlanan ve yıl boyu kursiyerlerimizin el emeği, göz nurundan oluşan sergimizdeki ürünleri görünce kursumuzun ne kadar önemli olduğunu ve bayanlarımıza imkan verildiğinde daha bir çok işleri başarabileceklerine şahit olduk’’ dedi.

Hayat Boyu Öğrenme anlayışımızla bayan erkek dezavantajlı, engelli, vasıflı –vasıfsız, genç- yaşlı, çalışan- işsiz ayrımı yapmadan her yaş ve meslek grubu da dahil olmak tüm vatandaşlarımıza Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak en iyi şekilde hizmet etmekteyiz diyen Okur, ‘’Kursa katılanların çoğunluğunun genç kızlardan onların da  bir kısmının  nişanlı olduğunu ve kızlarımız kursumuzda çeyizlerini hazırlıyorlar. Burada hazırladıkları çeyiz ürünlerini dışarıdan alsalar çok pahalıya mal edeceklerdi şimdi hem kursa katılıp meslek öğrendiler hem de çeyizlerini ucuza mal ettiler. Kursiyerlerimiz hem meslek öğrendiler, hem de öğrendikleri meslekten elde ettikleri gelirle de aile bütçelerine katkıda bulunmuşlardır. Usta öğreticimizi, kursiyerlerimizi ve ailelerini kutluyorum. Başarılarının devamını dilerim. Bütün insanlarımızı kurslarımıza katılmaya davet ediyorum’’ diye konuştu.

Elvanlı Mahalle Muhtarı Mustafa Hayta da köylerinde Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 yıldır kurs açıldığını belirterek, “Genç kızlarımız çeyizlerini açılan bu kurslarda hazırlıyorlar. Kursa katılan kızlarımız hem daha ekonomik olarak çeyizlerini hazırlıyorlar, kendi evlerini kendi isteklerine göre şekillendiriyor ve süslüyorlar. Ben bu kursların açılmasında emeği geçenlere, kursa katılarak essiz eserler ortaya çıkaran kursiyerlere, köyümüz deki sergimizin açılışına uzaktan ve yakından gelen davetlilere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerler belgelerini Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, Elvanlı Köyü Muhtarı Mustafa Hayta ile Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila ve kurs usta öğreticisi Ebru  Yörük’ün elinden aldı.

erdemli ajans erdemli halk eğitim merkezi el emeği göz nuru erdemli çeyiz
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Başkan Tollu, “Altyapıya Önem Verip Spor Tesislerinin Sayısını Arttıracağız”
Başkan Tollu, “Altyapıya Önem Verip Spor Tesislerinin Sayısını Arttıracağız”
Başkan Tollu’nun Karaahmetli Ziyareti Mitinge Dönüştü
Başkan Tollu’nun Karaahmetli Ziyareti Mitinge Dönüştü
Başkan Tuna, “Bu Kenti Sevgiyle Büyüteceğiz”
Başkan Tuna, “Bu Kenti Sevgiyle Büyüteceğiz”
Başkan Tollu, “İki Günü Bir Olan Ziyandadır”
Başkan Tollu, “İki Günü Bir Olan Ziyandadır”