GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2018 19:12   Güncelleme : 02-07-2018 19:19

Emekli ABD’li Asker Müslüman Oldu

Amerikalı emekli asker Andrew Miller Todd huzuru İslam’da bulduğunu söyleyip Müslüman oldu.

Emekli ABD’li Asker Müslüman Oldu

Uzun yıllardır dinler hakkında araştırma yapan, Tevrat’ı ve  İncil’i inceleyen Todd, Kur’an-ı Kerim’i ve İslam dinini de inceledikten sonra huzuru İslam’da bulduğunu belirterek Müslüman oldu, Selahattin ismini aldı. Todd en büyük amacının hacca gitmek olduğunu söyledi.

Türk eşi Meral Todd ile birlikte Erdemli Müftülüğünde şahadet getirerek Müslüman olan Todd, kalbinde, tanrı inancı ile ilgili çok soruların olduğunu, bu sorulara cevap bulmak amacıyla araştırmalara başladığını Hristiyanlıktaki, 3’lü tanrı inancı (Baba, Oğul, Kutsal Ruh) inancının kendisini tatmin etmediğini, Hazreti Adem’in işlemiş olduğu günahtan dolayı dünyaya gelen bebeklerin günahkar olarak doğdukları gibi pek çok konu, beni araştırmalara sevk ettiğini kaydetti.

Görev yaptığı yerlerde kafasını kurcalayan soruların sürekli cevap aradığını kaydeden Todd, ‘’Bizleri ve dünyayı yaratan tanrının, bizim gibi olamayacağı kanaatine ulaştım. Benim kafamda oluşan bu soruların doğru cevabını İslam’da bularak rahatladım’’ dedi.

Eşi Meral ile birlikte müftülüğe gelerek şehadet kelimesi getirerek, İslam’ı seçen Todd Selahattin ismini aldı. En büyük isteğinin hacca gitmek olduğunu ifade eden Selahaddin’i Erdemli müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, hak yolu seçmesinden dolayı tebrik etti İslam’la ilgili çeşitli kitaplar hediye etti.