GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2018 18:53   Güncelleme : 02-07-2018 18:57

Belediye Personeline İlkyardım Eğitimi

Erdemli belediyesi 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa göre, tehlike sınıflarına ve çalışan sayısına göre her birimden belirli sayıda kişilere ilk yardım eğitimi verildi.

Belediye Personeline İlkyardım Eğitimi

Belediyede olası iş kazalarında, 112 acil yardım birimlerinin olay yerine ulaşıp, müdahale edecekleri zamana kadar, olay yerinde ilk müdahaleyi yapmak üzere her birimden olmak üzere toplam 100 personeli İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Akdeniz İlk yardım eğitim merkezinden gelen İlk yardım uzmanları tarafından verildi.

4 gün süren kurs sonunda belediye personeli hem teorik sınavı, hem de pratik sınavı başarı ile tamamlayıp sertifikalarını almaya hak kazandılar. Erdemli belediye başkanı Mükerrem Tollu, “iş kazalarının ve sonucunda ortaya çıkan sakatlanmaların en aza indirilebilmesi ve hatta hiç olmaması için iş güvenliği eğitimini önemsiyoruz” dedi.

Erdemli belediyesinde iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince 1işyeri hekimi ve 2 iş güvenliği uzmanı istihdam ettiklerini söyleyen başkan Tollu, sağlıklı ve güvenli hizmetin sağlıklı ve eğitimli bireylerle yapılabileceğini ifade etti. Belediye çalışanlarının sağlıklı ve güvenli bir şekilde hizmet verebilmelerinin önce bireylerin kendilerinin kontrolünde sonra da Belediyede olduğuna vurgu yapan Tollu, hem eğitimlerin hem de sağlık kontrollerinin periyodik olarak aksatılmadan yapıldığını belirtti.

İlk yardım eğitimini İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Akdeniz İlk yardım eğitim merkezinden gelen İlk yardım uzmanları Mert Akuş, Doğukan Söyü, Gülmer Kar ve belediyemizin işyeri hekimi Ahmet Efe tarafından verildiğini dile getiren Başkan Tollu, “Vatandaşa devamlı ve eksiksiz hizmet götürebilmek, sağlıklı çalışan ve kaliteli araç gereçlerle mümkündür. Öncelikli olarak çalışanlarımız da bizim hizmet alanımızdadır. Onların iş güvenliği ve sağlığı hizmet yapan bir kurum olarak bizim zaten görevimizdir. Ancak işveren olarak da onlara karşı yükümlülüklerimizin bilincindeyiz. Bu bilinçle hareket ederek hiçbir çalışanımızın burnunun dahi kanamaması için önlemlerimizi alıyoruz ve ne gerekiyorsa yapıyoruz. 2 İş güvenliği uzmanı ve 1 işyeri hekimi tarafından iş güvenliği eğitimleri düzenli olarak verilmekle birlikte işyeri hekimimiz Dr. Ahmet Efe gözetiminde periyodik olarak çalışanlarımızın sağlık kontrollerini yaptırıyoruz. İnsan sağlığı her şeyin önündedir. Çalışanlarımız eğitimli ve sağlıklı olursa hizmetlerimiz de sağlıklı ve güvenli olur” dedi.