EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-06-2018 16:31   Güncelleme : 29-06-2018 16:31

Onlarda Can, Birlikte Yaşam

Hayvan Sevgisi Aşılanıyor

Onlarda Can, Birlikte Yaşam

Hayvan Hakları Savunucusu Semih İğdigül, ‘’Onlarda can birlikte yaşam’’ konulu projeyi Erdemli Müftülüğü ve iş adamı Tayyar Yeşilyurt ile birlikte yaz Kur’an Kurslarında uygulamaya başladı.

 “Onlarda Can Birlikte yaşam” projesi kapsamında Erdemli’nin mahallelerinde yatılı ve camilerde gün içerisinde Kur’an öğrenen öğrencilere 2 ay süreyle hayvan sevgisi konulu eğitim verilmeye başlandı. İlk Eğitim ise Erdemli Ulu Camiindeki yaz Kur’an Kursu öğrencilerine verildi.

Hayvanların insanlarla birlikte aynı havayı soluduğunu söyleyen Hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül “Tüm insanlık olarak hayvanları sevmemiz gerekiyor. Onlarında bir canı var. Sokak köpeklerini gördüğümüz zaman onlardan kaçmayalım. Onlarda bir can taşıyor. Onlara bir kap yemek bir kap su vermek onlarında yaşama tutulmasını sağlayabilirsiniz” dedi.

Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu  “İslam dini sevgi ve saygı üzerine kurulmuş olan bir din. Sadece insanlara değil rabbimizin yarattığı bütün canlıları sevmemiz gerekiyor. Bugün dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla hayvan sevgisini aşılamak için “Onlarda Can Birlikte yaşam” projesi hazırlayarak ilçemizde yaz kuran kursunda ve camilerde eğitim gören öğrencilerimize gerekli bilgiyi vermek, onlara hayvan sevgisini aşılamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla böyle projeyi hazırladık. Ben Semih beye çok teşekkür ediyorum inşallah bu proje başarılı bir proje olacak” diye konuştu.

Projeye katkı sağlayan iş adamı Tayyar Yeşilyurt ise; “Ben bir hayvan sever olarak öğrencilerimize hayvan sevgisi ve farkındalık oluşturmak için verilecek eğitime destek olmak beni çok mutlu ediyor. İnşallah çocuklarımız hayvan sevgisini kazanıp, onlarla birlikte yaşamayı hayatlarına endekslerlerse bizim için amacına ulaşılmış bir eğitim olur’’ şeklinde konuştu.