Dağcılardan Başkanlara Teşekkür Plaketi
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Dağcılardan Başkanlara Teşekkür Plaketi

Türkiye Dağcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Yenal Gürsu Abayaz, beraberinde Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ferhat Adalı ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Doktoru Durukan Türe, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar adına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gubaroğlu, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarı ve Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürü Kamil Boran’a teşekkür plaketi sundu.

Dağcılardan Başkanlara Teşekkür Plaketi
Bu içerik 1290 kez okundu.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Yenal Gürsu Abayaz 26-27 Mayıs tarihlerinde Türkiye’nin önemli dağcılarının da katıldığı ‘’Medetsiz Dağı Zirve’’ faaliyetlerine verdiği desteklerden dolayı belediye başkanları ve oda başkanına teşekkür etti. Ziyaretlerde Abayaz, dağcılık faaliyetinin artık okul sporlarında seçmeli ders olduğunu aynı zamanda 2020 olimpiyatlarından itibaren müsabaka programına alındığını söyledi.

Türkiye’de her konuda olduğu gibi dağcılık faaliyetinde de yeteneklerin bulunduğuna dikkat çeken Abayaz, genç yeteneklerin gün yüzüne çıkartılmada yaptıkları çağrıya en büyük desteği Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneğinden aldıklarını belirtti.  Abayaz, federasyonun Medetsiz Dağı Zirvesinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gubaroğlu, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Sarıdan geldiğini belirtti.

Dağcılık sporunun sevdirilip gelecekte milli sporcuların çıkartılması amacı ile yeni projeler  hazırladıklarını kaydeden Abayaz bu projelerin hayata geçirilmesinde belediyelerden de destek beklediklerini vurguladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, belediye olarak dağcılık sporuna proje hazırlanması kaydıyla her türlü desteği vermeye hazır olduklarını anımsattı.

Hazırlanacak olan antrenman ve çeşitli etkinliklerin yapılması daha fazla izleyici ve taraftarın takip etmesi için insanların rahat ulaşım sağlayabileceği yerlerin seçilmesini tavsiye eden mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘’Bölgemizde dağcılık faaliyetini yürütecek çok elverişli yerler var.

Mesela Erdemli’de kayacı vadisi, Çamlıyayla’da saklı cennet denilen Kisecik kanyonu, Silifke’de Aksıfat kanyonu var. Bu güzelim eşi benzeri bulunmayan kanyonlar bu sayede tanınmış da olur hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce sporcu buralara akın eder’’ diye konuştu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da artık spor yapmanın çeşitlendirilmesinin önemli olduğunu hatırlatarak, ‘’Erdemli belediyesi olarak bu gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Geleceğimiz gençlerimizin bilgisayar başlarında ve kahvehane köşelerinde heba olmamaları için belediye olarak Spor İşlerine bakan müdürlük ihdas ettik. Gençlerimizin spor yapmaları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayız’’ dedi.

erdemli ajans türkiye dağcılık federasyonu ayyıldız gezginleri erdemli mersin etso
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Çamlığında Hap Operasyonu
Erdemli Çamlığında Hap Operasyonu
Başkan Tollu, “Erdemli’de İzimiz var, Geleceğe Sözümüz”
Başkan Tollu, “Erdemli’de İzimiz var, Geleceğe Sözümüz”
Mükerrem Başkan'ın Adaylığı Kesinleşti!
Mükerrem Başkan'ın Adaylığı Kesinleşti!
Dünya Erdemli’de Bu Yolları Takip Edecek
Dünya Erdemli’de Bu Yolları Takip Edecek