GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-06-2018 16:48   Güncelleme : 26-06-2018 16:48

Kızılay’dan Erdemli’de Kan Bağışı Kampanyası

Erdemli Belediyesi ile Kızılay Mersin Şubesi işbirliğiyle Erdemli'de kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kızılay’dan Erdemli’de Kan Bağışı Kampanyası

Belediye personeli ve vatandaşların katıldığı kampanya da 200 kişi kan bağışında bulundu.  Kan bağışı kampanyası sonrasında Mersin Kızılay Kan Merkez Müdürü Dr. Saltuk Buğra Özcanlı Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'yu makamında ziyaret etti. Özcanlı kan bağışı kampanyasına desteklerinden dolayı Başkan Tollu'ya teşekkür etti.

Yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi veren Özcanlı, Mersin il sınırları içerisinde Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar 8 ekiple birlikte kan bağışı organizasyonları düzenlediklerini, il sınırları içerisinde günlük 300 Ünite civarında gerek kamu hastaneleri, gerekse özel hastanelere kan temin ettiklerini belirtti.

Ramazan ayı dolayısıyla stoklarının azalmış olduğunu ifade eden Özcanlı, bu tür toplu kan bağışı organizasyonlarının desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek, 18-65 yaş arası her bireyin kan bağışı yapabileceğini kaydetti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise, "Sağlık problemi olmayan herkes kan vermelidir. Verdiğimiz bu kanla hiçbir şey kaybetmiyoruz. Diğer taraftanda bir canı kurtarıyoruz. Kan bağışı da yardımlaşmanın güzel bir örneğidir. Kan bağışı konusunda duyarlı olmak zorundayız. Çalışmaların amacına ulaşmasını, faydalı olmasını diliyoruz. Bu tür etkinliklere olan desteğimiz sürecek" dedi.