GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-06-2018 16:07   Güncelleme : 26-06-2018 16:11

Engelli Çiftin Nikahını Başkan Kıydı

Erdemli Belediyesinin Limon Çiçeği projesi kapsamında hizmet veren ve Engelliler için tahsis edilen Engelsiz Taksi aracılığıyla Fatma Çelik ve Hakan Uygun engelli çifti tüm ihtiyaçları karşılanıp, nikah masasına getirilerek Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun nikahlarını kıydı.

Engelli Çiftin Nikahını Başkan Kıydı

Erdemli Belediyesinin örnek projelerinden olan ve yaptığı hizmetlerle göz dolduran Limon Çiçeği Projesi Engelsiz Taksi uygulamasıyla Engelli bir çiftin daha mutluluğunu gerçekleştirdi.

Erdemli’de ikamet eden ve birbirlerine gönüllerini bağlayan Fatma Çelik ve Hakan Uygun çifti düğün hazırlıklarını tamamladıktan sonra belediyenin Engellilere verdiği hizmetlerden birisi olan Engelsiz Taksi ile mutluluğa yolculuk yaptılar.

Erdemli Belediyesinin örnek ve takdir toplayan Limon Çiçeği projesi kapsamında hizmet veren Engelsiz Taksi ile evlerinden alınarak belediye Nikah Salonunda düzenlenen Nikah Törenine getirildiler.

İki tarafında yakınları eşliğinde gerçekleşen Nikahı Erdemli Belediye Başkanı Mükkerrem Tollu kıydı. Engelli çiftin mutluluklarının gözlerinden okunduğu nikah sonrası çifte mutluluk dileyen Başkan Mükerrem Tollu, şunları söyledi;  "Gençlerimize sağlıklı mutlu ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum. Biz belediye olarak insanımızın yaşadığı sokakta mahallede huzuru ve mutluluğu sağlamak adına ciddi bir gayretin içerisindeyiz. Bu kardeşlerimiz de engelli kardeşlerimiz,  engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına arkadaşlarımız 7/24 her kesimin olduğu gibi, engelli kardeşlerimizin de hizmetinde olduğumuzu biliyorsunuz. Bu sebeple nikah işlemlerini gerçekleştirmek için belediyemize getirdik. Biz de onların Erdemli Belediyesinin her türlü imkanını sunduğumuz gibi onların hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti de onlara sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bir şevkle mutluluk içerisinde arkadaşlarımızın nikah defterini gerçekleştirdik. Tekrardan hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Bu en mutlu günlerinde kendilerine sahip çıkan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür eden Fatma ve Hakan çifti, “Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve herdaim yanımızda olan Mükerrem Başkanımıza ve Limon Çiçeği ekibine çok teşekkür ediyoruz.Bu mutlu günümüzde mutluluğumuzu taçlandıran herkese teşekkürler, darısı bekarların başına” dediler.