GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2018 20:01   Güncelleme : 25-06-2018 20:31

Erdemli’de Seçim

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Başkanlık Oylamasında Erdemli’de Erdoğan’a %54,28 oy çıkarken, İnce’ye %25,54, Akşener’e %16,71, Demirtaş’a %2,54, Karamollaoğlu’na % 0,75, Perinçek’e % 0,15 oy çıktı. Mahalle Mahalle sonuçlar haberimizde.

Erdemli’de Seçim

Milletvekilliği seçimlerinde ise sonuçlar biraz farklı gibi gözüküyor. İşte Partiler ve aldıkları oy oranları (Rakamlar haberimizin devamında görebilirsiniz) AK Parti %41,52, İyi Parti %18,50, MHP % 17,87, CHP % 16,60, HDP % 3,98, Saadet Partisi % 1,11, HüdaPar %0,19 ve Vatan Partisi % 0,19.

24 Haziran Pazar günü seçim boyunca herhani bir olumsuzluk yaşanmazken, vatandaşlar Şeffaf, güvenli ve huzurlu bir seçim geçirdiklerini dile getirdiler.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,  beraberinde AK Parti il başkanı Cesim Ercik, Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu ile birlikte Koyuncu Mahallesi Kız İmam Hatip Anadolu Lisesindeki engelli ve yaşlıların ağırlıkta olduğu 1186 No’ lu sandıkta kullandı. Sandıktaki oy kullanımının yoğunluğunu gören Bakan Elvan, ‘’katılım çok iyi hayırlı olsun’’ dedi.

Aynı okulda 1 metre boyları ile Ali ve Asiye Nacakoğlu çifti de oylarını 1190 No’ lu sandıkta kullandı. Erdemli Belediyesi heykel tıraşlarından Ali Nacakoğlu ve eşi oy kullanmaya kızları Aysun Medisa Nacakoğlu ile birlikte geldi. Nacakoğlu çifti ‘’Vatana ve millete hayırlı olması dileğinde’’ bulundular.

Oy kullanmaya kızları Aysun Medisa Nacakoğlu ile birlikte gelen Ali ve Asiye Nacakoğlu çiftine oy kullanmak için gelen vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi. Yürüme zorluğu çeken yaşlıların oy verme işlemi için okula gelmeleri dikkat çekti.

Sandıklar saat 17.00’de açılırken ilk sonuçlar geldiğinde Erdemli aşağı yukarı sonuçlar belli olmaya başlarken Erdemli’de MHP’nin 3. Sıra adayı Bekir Özsu’nun seçilemezken Özsu yaptığı açıklamada, “Önce Vatanım ve milletim sonra partim anlayışı olan bir partini mensubuyum. Bu davaya gönül verdik, Lidemizin emri doğrultusunda hareketimizin bir neferi olarak gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğim. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Elvan’dan Erdemli’ye Teşekkür

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığı kutlama programına katılan Elvan, otobüs üzerinde AK Parti'nin milletvekilleri ve yöneticileriyle vatandaşları selamlayarak Erdemli halkına Başkan Erdoğan ve Cumhur İttifakına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Bakan Elvan, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçiminde milletin kararını birlikten, beraberlikten ve güçlü Türkiye'den yana kullandığını belirterek, seçmenlere teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aleyhinde iftiralar atılıp, yalanlar söylendiğini aktaran Elvan, milletin Türkiye düşmanlarının algı operasyonlarına inanmayarak Erdoğan'ı seçtiğini dile getirdi.

Seçimin sonucunun, Türkiye'nin bayramı olduğunu vurgulayan Elvan, "Tüm İslam dünyası, mazlumlar, dünyanın dört bir yanında 'Acaba Türkiye'de ne olacak?' diye bekliyorlardı. Acaba 'Yine adam gibi adam, mazlumların yoldaşı Recep Tayyip Erdoğan yoluna devam edecek mi' diye bekliyorlardı. Sizler, 'durmak yok yola devam' dediniz. Allah hepinizden razı olsun." diye konuştu.

Bakan Elvan, 15 Temmuz'da olduğu gibi milletin demokrasi ve özgürlük için mücadele ettiğini, milletin kararını istikrardan yana kullandığını belirterek "Sizler, 'Türkiye yoluna devam etmeli, istikrar sürmeli, Türkiye daha da güçlenmeli, büyümeli' dediniz. Bu sonuçla, bu zaferle Türkiye tekrar ayağa kalkacak ve şahlanacaktır. Bunu sizler gerçekleştirdiniz. Her birinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun." ifadesini kullandı.

"Herkese, tüm partililere kucak açıyoruz"

Kalkınma Bakanı Elvan, tüm vatandaşlara eşit şekilde yaklaşmaya devam edeceklerinin altını çizerek şöyle devam etti:

"Bundan sonraki süreçte, yine geçmişte olduğu gibi 81 milyon vatandaşımızın her birine sahip çıkacağız. Ne olursa, kim olursa olsun, teröre, şiddete bulaşmadığı takdirde her bir vatandaşımıza 'Gel, ne olursan ol yine gel' diyoruz. Herkese, tüm partililere kucak açıyoruz. Farklı partilere oy veren kardeşlerimiz olabilir. Bu da demokrasinin bir gereğidir. Ama o kardeşlerimize de 81 milyon vatandaşımıza da hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz, sizlerin hizmetkarı olmak için yola çıktık. Sizlerin hizmetkarı olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz."

Mersin'e, Çukurova bölgesine ve Türkiye'ye büyük yatırımlar yapıldığını belirten Elvan, yatırımların, büyümenin, ihracatın, güçlenmenin süreceğini vurguladı.

Elvan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin sorunların çözümünü hızlandıracağına dikkati çekerek, "Sizler, anayasa değişikliğiyle yeni hükümet sistemine geçişimizi onayladınız. Bundan sonra artık çok daha hızlı ve verimli çalışan, çok daha hızlı bir şekilde sizlerin sorunlarını çözen bir hükümet olacak. Hükümetin başı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olacak." ifadesini kullandı.

Bakan Elvan konuşmasının sonunda Cumhur İttifakı içerisinde bulunan Milliyetçi Hareket Partisini ve Büyük Birlik Partisine katkılarından dolayı teşekkür ederek alkışlattı.