GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-06-2018 20:30   Güncelleme : 21-06-2018 20:33

Hizmetin Adı Mükerrem Tollu

Sıcak Asfalt Çalışmaları Çeşmeli’de Devam Ediyor

Hizmetin Adı Mükerrem Tollu

Erdemli Belediyesi olarak planlı ve programlı şekilde sıcak asfalt hizmetini sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 2014 yılında yürürlüğe giren Büyükşehir yasası sonrası Erdemli’nin dört bir tarafında yaşanan asfalt-yol konusunu kökten çözmek için seferberlik başlattıklarını ve büyük mesafe kat ettiklerini kaydetti.

Uzun yıllar asfalt-yol konusunda sıkıntılar çeken mahalleler Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile birlikte son dört yılda büyük bir yol kat etti. Büyükşehir yasası sonrası hizmet alanına eklenen beldelerde de Belediye hizmetleri hız kesmezken, 71 mahallenin her talebine karşılık veren Erdemli Belediyesi, hizmetleriyle Çeşmeli’ye de imzasını atıyor.

Mahalleye dönüşen beldelerde asfaltlama hizmeti konusunda eksiklerini tespit ettiklerini ve programları dahilinde sıcak asfalt serdiklerini belirten Başkan Tollu, bu yıl Erdemli sınırları içerisinde sıcak asfaltla tanışmamış mahalle bırakmayacaklarını dile getirdi. Asfalt hizmetlerine ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Tollu, “Erdemli Belediyesi olarak asfaltlama hizmeti konusunda 4 yıldır canla başla çalışıyoruz. 1.100 km. asfalt yol hizmeti gerçekleştirdik. 112.000 m. yeni yol açtık. 158.000 m. Parke yol yaptık. Bütün eksiklikler tespit edilmiş durumda ve çok yakında hepsini çözüme kavuşturacağız. Söz verdiğimiz üzere Erdemli sınırları içerisinde asfaltlanmamış yol bırakmayacağız. Vatandaşlarımızın bunda zerre kadar şüphesi olmasın. İhtiyaç olan her yere asfalt hizmetini götürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ÇEŞMELİ’DE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Tüm yerleşim birimlerinde olduğu gibi Çeşmeli, mahalle’si şahin oğlu 101 sokak’ta devam ediyor. Vatandaşların ulaşım konusunda rahat etmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerinin altını çizen Başkan Tollu, bunun için ciddi bir gayret sarf ettiklerini bu çalışmaların da bu amaca hizmet ettiğini söyledi.

AdminAdmin