GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-06-2018 17:11   Güncelleme : 18-06-2018 17:11

Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı

Kalkınma Bakın Lütfi Elvan, bayramlaşmak üzere Erdemliye bağlı Aydınlar (Avgadı) yaylasında halkla bir araya geldi.

Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığınca ilçeye bağlı Aydınlar (Avgadı) Mahallesi'nde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Babası vefat eden AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu'ya da taziye ziyaretinde bulunan Elvan, daha sonra Aydınlar Avgadı Mahallesi'ndeki bir kahvehanede vatandaşlarla bayramlaştı. Elvan, burada yaptığı konuşmada, Toroslar'ın yiğit insanlarının asla eğilip, bükülmediğini dile getirdi.

Geçen ramazan ve kurban bayramlarında da yine Toroslar'ın yiğit insanlarıyla birlikte olduklarını anlatan Elvan, "Ama bizler sadece bayramlarda değil, her zaman sizinle birlikte ve emrinizde olduk. Bundan sonra sizin emrinizde olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Elvan, konuşmasında yörenin insanı olduğunu, yaylaların sert rüzgarını bildiğini belirterek, Erdemli için ne yapılması gerekiyorsa gerçekleştirdiklerini ve bundan sonra da yapacaklarını vurguladı.

"Cumhurbaşkanımız aleyhine propagandalar yapıyorlar" diyen Elvan, Parti olarak milletin dediğini yaptıklarını ifade ederek  şöyle konuştu:

"Türkiye'mize, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, partimize yine dışarıdan, o gelişmiş ülkelerden saldırılar var. Ne yapmak istiyorlar? Nedir dertleri? Recep Tayyip Erdoğan ile dertleri nedir? Bu insanların Türkiye ile dertleri nedir? Dertleri şu, biz yabancı basını günlük olarak takip ediyoruz. Gazetelerini, televizyonlarını takip ediyoruz. İnanın sürekli olarak Türkiye aleyhine ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aleyhine propagandalar yapıyorlar. Bize şunu söylüyorlardı Avrupa'da, 'Bizim seçimlerimize karışmayın.' diyorlar. Biz sizin seçiminize karışmıyoruz ama sen de Türkiye'ye karışmayacaksın."

"Önümüze ne engeller koydular, neler neler yaptılar"

Elvan, birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye'nin önünü açacaklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partilerinin 16 yılda büyük sıkıntılar çektiğini ifade eden Elvan, şöyle devam etti:

"Önümüze ne engeller koydular, neler neler yaptılar. İşte 15 Temmuz darbe girişiminde bulundular. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk yaşandı. İlk defa bir cumhurbaşkanı ayağa kalktı dedi ki, 'Ben kefenimle darbecilere karşı mücadele etmeye hazırım.' dedi.

Millet olarak sizler ayağa kalktınız ve ilk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir darbe devletimizin ve milletimizin iş birliğiyle, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde önlendi. İşte hani 'Demokrasi demokrasi' diyenler evlerinde çay, kahve içiyorlardı. Bizim milletimiz sokaklara çıktı ve sokaklarda bu darbe girişimini önledi. Allah sizlerden razı olsun."

Hükümetleri döneminde 80 yılda yapılandan çok daha fazlasını yaptıklarını ve bunu sürdürdüklerini vurgulayan Elvan, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.