GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2018 20:27   Güncelleme : 15-06-2018 21:35

Erdemli'yi Dolu Vurdu

Erdemli'de saat 17.00 civarlarında meydana gelen ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Dolu yağışının Kayacı mahallesinden itibaren Toros Mahallesine kadar etkili olduğu, açıktaki sebzelere, seralara, kiraz ve elma ağaçları ile araçlara zarar verdiği bildirildi.

Erdemli'yi Dolu Vurdu

Yağan yoğun doludan dolayı yayla yolu trafiği yarım saat kadar dururken, yolu tamamen kaplayan dolu vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kayacı Mahallesinden Ziraat Odası Meclis Başkan Vekili Ahmet Çalışkaner ilk defa böyle bir dolu gördüğünü, yağan doluların yıldız şeklinde şekilli olduğunu, sera naylonlarını delerek içerisindeki domateslere zarar verdiğini söyledi. Çalışkaner çiftçilerin tek umudunun bakan Lütfi Elvan olduğunu belirterek "Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'ın çiftçilerimize sahip çıkacağına inanıyorum" dedi.

Öte yandan Erdemli-Ayrancı karayolunda seyahat eden araçların Kayacı ve Aslanlı mahallelerinde yoğun olarak yağan doludan dolayı bazılarının camlarının kırıldığı, kaportaların zarar gördüğü bildirildi.

Dolunun arkasından yağan şiddetli yağmur ve havanın kapalı olması nedeniyle hasar tespit çalışmalarının Pazartesi başlayacağı bildirildi.