MAGAZİN
Giriş Tarihi : 25-09-2016 18:25   Güncelleme : 25-09-2016 18:28

Cafer Aksay Kızını Muhteşem Bir Düğünle Evlendirdi

Erdemli Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Cafer Asay ve Atatürk İlkokulu Öğretmeni Naciye Aksay’ın büyük kızları; kendileri gibi öğretmen olan Büşra Nisa Aksay ile Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şeflerinden Ramazan Tekinarslan ve Gülay Tekinarslan’ın öğretmen oğlu Gökhan Tekinarslan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.

Cafer Aksay Kızını Muhteşem Bir Düğünle Evlendirdi

Erdemli Alyans düğün salonunda gerçekleşen merasime, birinci derece yakın akrabaların yanında birçok seçkin misafirde katıldı.

Genç çiftler salona alkışlar arasında girdi ve ilk danslarını baş başa icra etti. Daha sonra davetliler genç çiftleri pistte yalnız bırakmadı.

Genç çiftlerle birlikte davetliler gönlünce eğlenirken, pasta kesimine geçildi. Takı ve atkı merasimi başlamadan önce Erdemli Belediye Başkanı ve belediye Meclis üyeleri ile birlikte düğüne katıldı,

Düğün’de bir konuşma yapan Başkan Mükerrem Tollu; Törene katılan davetlileri selamladıktan sonra şunları söyledi, “Yiğit akranıyla beraberdir. Yani kızımızın babasını ve ailesini çok iyi tanıyoruz. Belli ki oğlumuzun ailesi de seçkin bir aile, Gökhan isminden belli değil mi? diyerek genç çiftleri tebrik etti.”

Gelinin babası Cafer Aksay yaptığı konuşmada; öncelikle davetlilere böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederek, “Yüce Allah sizlerden razı olsun. Darısı bütün bekârların ve öncelikle sizlerin çocuklarının başına.  Hayatın bir gerçeği ve dönüm noktası olan bu düğün merasiminin ardında asıl görev başlamakta; artık eş seçimi bitti geçime sıra geldi; iyi ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta bütün güzellikler birlikte paylaşılacak, sıkıntılar el birliği ile aşılacak..

 "İçinizden bekârları, köle ve cariyelerinizden salih olanları evlendirin. Eğer fakir iseler, Allah onları fazlı keremiyle zengin kılar. Allah geniş lütuf sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir." (en-Nur, 24/32)

Abdullah bin Ömer (ö. 73/692) bir nikâh akdi yapmaya çağrıldığı zaman şöyle derdi: "Yüce Allah'a hamd ve efendimiz Muhammed'e salatü selam olsun. Filan sizden filanca kızı istiyor. Eğer onu nikâhlarsanız, Allah'a hamd olsun, reddederseniz, Allah'ı bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim." (bk. ez-Zühayli, a.g.e., VII, 123)

Bir kızımız vardı, şimdi bir de oğlumuz oldu” dedi.  

Takı ve atkı merasimi için Emekli İmam Mehmet Gülşen’i mikrofona davet etti. Mehmet Hoca çok güzel bir konuşmayla takı ve atkıyı başlattı, şahane bir şiirle de sonlandırdı.

Daha sonra tebrikler ve davetliler için hazırlanmış pasta, içecek ve diğer ikramlar dağıtılırken; kuşak merasimine geçildi. Kuşak bağlama merasiminde gözyaşları sel olup aktı. Resimler çekilerek salondaki düğün sona erdi.

AdminAdmin