SODES Projesine Erdemli Damgası
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


SODES Projesine Erdemli Damgası

SODES projesi Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Sunun katılımı ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) toplantı salonunda tanıtımı yapıldı. Tanıtım toplantısında 40 proje içerisinde sıyrılarak ön plana çıkan Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün hazırladığı ‘’Eğlenerek öğreniyorum’’ projesi damga vurdu.

SODES Projesine Erdemli Damgası
Bu içerik 1516 kez okundu.
Advert

Tanıtımı yapılan SODES projesinde özellikle eğitim alan öğrencilerin proje sayesinde Mersin’deki tüm kurumların  seramik ve hijyenik eşya ihtiyaçlarını karşılanması hedefleniyor. İlk ürün olarak ta Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Valisi Ali İhsan Su’ ya sunulan tabaklar olduğu bildirildi.

SODES projeleriyle bir çok ev hanımının meslek sahibi olduğu vurgulanırken, 2017-2018 yılında Erdemli’de 30 bilgisayarlı 2 bilgisayar atölyesi, 2 çocuk oyun odası, 1 takı tasarım kurs atölyesi, 2 kuaför kurs atölyesi, 2 ahşap süsleme kurs atölyesi, 1 adet çini-seramik pişirme fırını, 30 dikiş makinalı 2 giyim kursu atölyesi. 15 makineli makine nakış kursu atölyesi, kazandırılan toplam 3 adet proje yapıldı ve bu kurslardan kursiyer eğitim alarak bilgi ve beceri sahibi olduğu belirtildi.

Koordinatörlüğünü Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila’nın yaptığı projede aktif rol alanların da Erdemli’den olmasının önemli olduğu vurgusu yapıldı.

Erdemli’de göreve başladığı günden bu yana her kesimin takdirini toplayan Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila, yaptığı projelerle Erdemlilerin takdirini toplamaya devam ediyor. Cila, proje hazırlamanın gönüllülük ve fedakarlık  işi olduğuna dikket çekerek şunları dile getirdi:

"Bir ilçede yapılan ve devamlılığı sağlanan her proje o ilçe için sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan büyük önem arz etmektedir. Erdemliler için yeni projeler hazırladık. Emeği geçen herkese özellikle Halk Eğitim Merkezi ve ASO müdürümüz Ömer Okur'a teşekkür ediyorum’’ dedi.

erdemli ajans halk eğitim sodes erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Atam İzindeyiz
Atam İzindeyiz
Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret
Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret
Erdemli Beşir Derneğinden Cumhuriyet Meydanında İftar
Erdemli Beşir Derneğinden Cumhuriyet Meydanında İftar
Başkan Mehmet Yılmaz 19 Mayıs Gençlik Bayramını Kutladı
Başkan Mehmet Yılmaz 19 Mayıs Gençlik Bayramını Kutladı
kartal escort