GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2018 11:58   Güncelleme : 14-06-2018 11:58

SODES Projesine Erdemli Damgası

SODES projesi Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Sunun katılımı ile Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) toplantı salonunda tanıtımı yapıldı. Tanıtım toplantısında 40 proje içerisinde sıyrılarak ön plana çıkan Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün hazırladığı ‘’Eğlenerek öğreniyorum’’ projesi damga vurdu.

SODES Projesine Erdemli Damgası

Tanıtımı yapılan SODES projesinde özellikle eğitim alan öğrencilerin proje sayesinde Mersin’deki tüm kurumların  seramik ve hijyenik eşya ihtiyaçlarını karşılanması hedefleniyor. İlk ürün olarak ta Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Valisi Ali İhsan Su’ ya sunulan tabaklar olduğu bildirildi.

SODES projeleriyle bir çok ev hanımının meslek sahibi olduğu vurgulanırken, 2017-2018 yılında Erdemli’de 30 bilgisayarlı 2 bilgisayar atölyesi, 2 çocuk oyun odası, 1 takı tasarım kurs atölyesi, 2 kuaför kurs atölyesi, 2 ahşap süsleme kurs atölyesi, 1 adet çini-seramik pişirme fırını, 30 dikiş makinalı 2 giyim kursu atölyesi. 15 makineli makine nakış kursu atölyesi, kazandırılan toplam 3 adet proje yapıldı ve bu kurslardan kursiyer eğitim alarak bilgi ve beceri sahibi olduğu belirtildi.

Koordinatörlüğünü Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila’nın yaptığı projede aktif rol alanların da Erdemli’den olmasının önemli olduğu vurgusu yapıldı.

Erdemli’de göreve başladığı günden bu yana her kesimin takdirini toplayan Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ali Cila, yaptığı projelerle Erdemlilerin takdirini toplamaya devam ediyor. Cila, proje hazırlamanın gönüllülük ve fedakarlık  işi olduğuna dikket çekerek şunları dile getirdi:

"Bir ilçede yapılan ve devamlılığı sağlanan her proje o ilçe için sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan büyük önem arz etmektedir. Erdemliler için yeni projeler hazırladık. Emeği geçen herkese özellikle Halk Eğitim Merkezi ve ASO müdürümüz Ömer Okur'a teşekkür ediyorum’’ dedi.