EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-06-2018 18:13   Güncelleme : 13-06-2018 18:13

Kaligrafi Sergisine Büyük İlgi

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Sedat Toker öğreticiliği nezaretinde açılan Kaligrafi Kursu sona erdi.

Kaligrafi Sergisine Büyük İlgi

35 kursiyerin katıldığı kursun sona ermesi nedeni ile 15 Temmuz Kız İmam Hatip Ortaokulunda sergi açılışı yapıldı.

Yaklaşık 70 eserin yer aldığı serginin açılışını Erdemli Kaymakamı Avni Kula, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Şube Müdürleri, Halk Eğitim Müdürü Ömer Okur, kursiyerler ve davtliler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Kaymakam Kula, ‘’Kaligrafi aynı zamanda güzel yazma sanatıdır. Kursumuza katılan kursiyerlerimizin çoğunluğu öğretmen arkadaşlarımdan oluşuyor. Sergide el emeği göz nuru eserleri ortaya çıkartan tüm arkadaşlarımızı kutluyor başarılar diliyorum’’ dedi.

Kurs öğreticisi Sedat Toker de kursla ilgili bilgiler verdi. Kaligrafi kursunda latin ve arap harfleri ile yazıların yazıldığını kaydeden Toker  35 kursiyerin yaklaşık bir yıl eğitim aldığını, kurs bitiminde ise yaklaşık 70 eserin sergiye çıkartıldığını belirtti.

Açılan kaligrafi kursu sayesinde ilçede 50’nin üzerinde kişiyle kaligrafi sanatı ile tanıştırdıklarını vurguladı. Toker kaligrafi kursunun bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapılırken Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur ile kursiyerler tarafından kurs hocasına teşekkür çiçeği takdim edildi.