06 MAYIS 2021 Perşembe 08:39
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-06-2018 14:29   Güncelleme : 12-06-2018 14:45

Erdemli'de Gençlere Büyük Yatırım

Erdemli Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren kurs merkezi, öğrencilerin 30 Haziran- 1 Temmuz tarihinde girecekleri YKS ve TYT (üniversiteye giriş) sınavlarına kalan kısa süre sebebiyle çalışmalarını hızlandırdı.

Erdemli'de Gençlere Büyük Yatırım

2017- 2018 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlayan ve LGS ile YKS-TYT kollarında ayrı olarak faaliyet gösteren kurs merkezlerinden üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler sınava kalan kısa süre dolayısıyla on günlük seminer programına alındı. Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen seminerler hem öğrencilerin sınav kaygısını yenmeye yönelik hem de çıkabilecek soruların ve konu dağılımlarının tespitine yönelik peş peşe oturumlar halinde sürdürülüyor.

Geçen haftalarda gerçekleşen LGS sınavından sonra bu kez de 30 Haziran- 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan YKS-TYT sınavlarına yoğunlaşan Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi ekipleri, öğrencilerin stresle başa çıkabilmeleri ve yıl boyu eğitim gördükleri derslerde genel tekrar yapabilmeleri adına on günlük bir seminer programı gerçekleştirdi. 5 Haziran tarihinde başlayan ve üç günlük periyotlar halinde sürdürülen seminerlere beş yüz altmış öğrencinin katıldığı tespit edildi.

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen eğitimlerin 10.00- 15.00 saatleri arasında oturumlar halinde gerçekleştiğini bildiren belediye ekipleri, Türkiye’de önemli faaliyetlerde bulunmuş hocaların seminerleri gerçekleştirdiğini belirtti. İlk ayağı Coğrafya semineri ile başlayan eğitimlerin Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere üç kolda ilerlediğini bildiren ekipler öğrencilerin sınavlarda başarılı olmaları için tüm imkânları seferber ettiklerini bildirdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediye bünyesinde yer alan kurs merkezlerinde verilen eğitimler çerçevesinde tüm ihtiyaçlara cevap vermeye çalıştıklarını bildirirken şu ifadelerde bulundu: “Gençlerimiz geleceğimizin mimarıdır, onların hayata hazırlanmaları konusunda gereken tüm yatırımları yapmak bizlerin görevidir. Zira memleketimiz onlara emanetimiz olacaktır bu sebeple eğitimden kültüre, mimariden ilme, spordan her türlü sosyal aktiviteye kadar onların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz. Bu eğitimleri gerçekleştirirken öncelikle çocuklarını koşulsuz şartsız bize güvenip emanet eden ailelerimize daha sonrasında da eğitim kurumlarımızda her türlü fedakârlıklarla çocuklarımızın eğitimleri ile ilgilenen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “ Gençler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.”” .