GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2018 14:51   Güncelleme : 10-06-2018 14:51

Başkan Kocamaz, "Kadir Gecesi Rahmet ve Bereketin Yağmur gibi Yağdığı Bir Gecedir"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Kadir Gecesi’dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz,

Başkan Kocamaz, mesajında şunları söyledi:

“Kadir Gecesi, Allah’ın rahmetininsağanak halinde yeryüzüne indiği bir gecedir. El açıp yürekten dileyen her kulun dualarının kabul edildiği,Allah’ın rahmet ve bereketinin insanlara yağmur gibi yağdığı bir gecedir. Peygamber Efendimiz (SAV), bu gecenin kıymet ve değerini ifade etmek için şöyle buyurmuştur.

 “Kim inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek Kadir Gecesi’ni ihya ederse geçmiş günahları affolunur.”

Bütün varlıkları yoktan var eden ve yarattığı her canlıyı hakkıyla rızıklandıran yüce Rabbimiz, Kadir Gecesi’ni bin aydan daha hayırlı olarak nitelendirmiştir.

Kadir Gecesi’ni idrak ederken; yoksulların, mağdurların, zulme uğramışların, toplumdaki yetimlerin, yaşlıların, engellilerin ve ihtiyaç sahiplerinin gönüllerini yapmak kısacası tüm dünyaya sevgi ve merhamet taşımak gibi vazifelerimiz mevcuttur.

Birçok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran Ramazan Ayı’nı dolu dolu yaşarken, Kadir Gecesi ile tüm manevi değerlerimiziarşaulaştırmaktayız. Bu hayırlı gece ile birlik ve beraberliğimizin daha da kuvvetlenerek gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayım. 

Ümit ederim ki bu mübarek gece, milletçe zor günler geçirdiğimiz şu dönemlerimizde yeniden bir uyanışa vesile olur. Kadir Gecemiz mübarek olsun”