Elvan "Onlar Konuşur, AK Parti Yapar"
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Elvan "Onlar Konuşur, AK Parti Yapar"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Erdemli’de

Elvan
Bu içerik 1442 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Kalkınma Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan seçim çalışmaları kapsamında Erdemlideki narenciye paketleme tesislerini gezerek işletme sahiplerinden bilgi aldı, çalışanlarla sohbet etti, Elvanlı da miting havasında düzenlenen kahvehane toplantısına katıldı.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Erdemli’de narenciye fabrikalarını gezen Elvan, AK Parti’nin Erdemli’den Milletvekili adayı yok söylentilerine karşı, ‘’Erdemli’nin adayı benim. Vatandaşlarımızın bütün işlerinin takibini bizzat ben yapacağım’’ dedi.

Paketleme tesislerinde çalışanlarla tek tek tokalaşıp, sohbet eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, işçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. İlçeye bağlı Elvanlı mahallesinde Kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, çevre mahallelerden gelen muhtar ve vatandaşların istek ve problemlerini dinleyerek çözüme kavuşturma sözü verdi.

Elvan burada yaptığı konuşmasında; "Erdemli’ye yapımı tamamlanmak üzere olan Tömük-Kargıpınarı arasındaki ışıklar kavşağına bir adet köprülü kavşak yaptıklarını ilerleyen zamanlarda bir adet daha köprülü kavşak yapacaklarını söyledi.

Mersin genelinde iş başına geldiğimizde 23 gölet sözü vermiştik. Bu göletlerden 17 tanesi tamamlandı ve şuanda 31 göletinde yapımı devam etmektedir diyen bakan Elvan, sırayla göletlerin hepsi tamamlanacağını kaydetti.

Mersin’de öğrencilerin ve velilerin sorunu haline gelen ikili öğretimi tekli öğretime geçirmek için çalışmaların devam ettiğine dikkat çeken Elvan şöyle konuştu:

‘’Mersin genelinde önceki yıllara göre en büyük sorun halinde olan elektrik sorunu artık geriledi. 2018 yılı içerisinde elektrik altyapısına 250 Milyon liralık yatırım yapıldı. Artık elektrik sorunu diye bir şey kalmayacak. Erdemli’nin neye ihtiyacı varsa bunlar tespit edilip, gerçekleştireceğiz. AK Parti Erdemli’den aday göstermedi diye.  Erdemli’nin adayı benim varmı ötesi. Çünkü ben içinizden biriyim.’’

Mersin’de Tarım ve Turizmi geliştirmek için çalıştıklarına dikkat çeken Elvan, ‘’Özellikle Ekolojik Turizme ağırlık vereceğiz. 24 Hazirandaki seçim çok önemli bir seçim. Türkiye ile Türkiye’ye karşı olanların seçimi olacak. Ülkemizin kalkınmasını istemeyen dış güçler boşuna uğraşıyor. Bu Millet kendine hizmet edeni biliyor ve en güzel cevabı da 24 Haziranda sandıkta verecektir.

Bu Millet Bayrağı, toprağı, vatanı için canını vermiş bir millet. Bu Millet hizmetlerin en iyisine layık bir Millet. İnşallah bu yatırımlarımız, kalkınmamız devam edecektir’’ ifadesini kullandı.

Bakan Elvan daha sonra Muhtar ve vatandaşların istek ve taleplerini dinleyerek not alıp gerekli işlerin yapılacağı sözünü verdi.Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Karagözler paketleme tesislerini de gezerek işçilerle sohbet etti vatandaşların sorularını cevaplandırdı, küçük bir çocuğu severek bir süre onunla oynadı.

Erdemli ve Arpaçbahşiş'in en büyük sorunlarından birisi olan orman arazisi, hazine arazisi gibi sorunların çıkardıklarını İmar Barışı ile çözüme kavuşacağını belirten Elvan, bu durumda olan vatandaşların nasıl hareket etmeleri gerektiğinin altını tek tek anlattı.

Vatandaşların büyük tezahüratları altında konuşmasını tamamlayan Bakan Elvan'ın halkın büyük sevgisi gösterisi vardı.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Atam İzindeyiz
Atam İzindeyiz
Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret
Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret
Erdemli Beşir Derneğinden Cumhuriyet Meydanında İftar
Erdemli Beşir Derneğinden Cumhuriyet Meydanında İftar
Başkan Mehmet Yılmaz 19 Mayıs Gençlik Bayramını Kutladı
Başkan Mehmet Yılmaz 19 Mayıs Gençlik Bayramını Kutladı
kartal escort