EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-06-2018 19:10   Güncelleme : 07-06-2018 19:29

Bölgenin En Büyüğü Gaye Eğitime Hazır

Merakla beklenen gün geldi ve Gaye okulları muhteşem bir programla kapılarını veli ve öğrencilere açtı.

Bölgenin En Büyüğü Gaye Eğitime Hazır

Gaye  Okulları Kampüs Ziyareti, İftar ve Konser Programına 3 binin üzerinde rekor bir ziyaretçi  katıldı. Saat  16'dan itibaren gelen velilere Gaye Eğitim Kampüsü gezdirildi, Okulda bulunan bütün bölümler ve  ayrıntılar tek tek anlatıldı. İftardan hemen öncede okul ve eğitim hakkında bilgiler verildi.

Gaye Okulları yönetim kurulu başkanı Nezir Arslan'ın İftardan sonra yaptığı konuşmada, Gaye Okullarının artık bölgenin bir eğitim markası olduğunu kaydetti, Arslan bugün buraya gelen 3 binin üzerinde ziyaretçinin bunun en iyi kanıtı olduğunu belirtti.

Bu muhteşem ziyaretçi akınının, adeta bu işin onayı anlamına geldiğini ifade eden Nezir Arslan, kampüs inşaatının  hedeflenen takvimden daha kısa bir zamanda toplam 267 günde tamamlandığını, inşaatta emeği geçen herkese de teşekkür ettiğini belirtti.

Arslan 267 gündür bütün mecralarda Gaye Eğitim Kampüsünü anlattıklarını, halkımızın, bütün bunlar  acaba olacakmı,  gibi bazı tereddütleri olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti:  

‘’267 gün önce muazzam bir okul  gayesi ile yola çıkmıştık. Demiştik ki: Tam donanımlı bir kampüs inşaa edeceğiz. Evet şimdi bütün dostlarımız ve velilerimiz bugün buraya gelen binlerce misafirimiz, tam donanımlı bir kampus inşa ettiğimizi, yerinde gezerek gördü. 

 

Evet  bugün buraya gelen misafirlerimiz  bu kampüsün 2 bin metrekarelik bir bölümünün teknoloji ve uygulama atölyelerine ayrıldığını   gezerek yerinde gördüler.

Evet Gaye eğitim Kampüsümüz  tam donanımlı kültür kompleksi oldu, yine yaklaşık 2 bin metrekarelik bir bölüm kültür sahası  oldu, konferans salonu, cep sineması, kütüphane ve mescit. Gaye Eğitim Kampüsü tam donanımlı bir kompleksi olacak demiştik. Öyle de oldu. Bina içinde 2 bin metrekarelik bir bölüm ve hemen yanı başımızda bulunan arsada inşaatı devam eden 3 bin metrekarelik bir bölümde spor  tesislerimiz yer alıyor.   

Yüzme havuzu, buz pisti, kapalı spor salonları, Tekvandosu, jimnastiği,  atletizmi,  hentbolu, basketbolu, futbolu vs Gaye kampüsümüz  tam donanımlı sanat merkezi olacak demiştik. Yine kampüsümüz içinde 2 bin metrekarelik bir bölümümüz  sanat merkezi oldu, ebru, yağlı boya, kara kalem, ahşap, resim,fotografçılık, vs. şu kadarını söyleyeyim:  sadece kampüsümüz içinde 2 adet sergi alanı mevcut.

Gaye Okulları yönetim kurulu başkanı Nezir Arslan, konuşmasını şöyle tamamladı.”cenabı Allah’a ne kadar şükretsek az. Bizi mahcup etmedi, ne söz verdiysek hepsini fazlası ile gerçekleştirdik. Artık bu bölgenin kelimenin tam anlamıyla dolu dolu bir kampüsü var. Hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra artık görev öğretmen, veli ve öğrencilerimizde. İnşallah bu kampüs, kendisi gibi tam donanımlı  nesiller yetiştirecek" dedi

Konuşmaların ardından genç sanatçı Orhan Aykut ve ekibinin güzel konseri ile program sona erdi.  Gaye okulları; kampüs ziyareti, iftar ve konser programına, Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sivil toplum kuruluşları, ve seçkin 3 binin üzerinde bir davetli katıldı.