EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-06-2018 18:04   Güncelleme : 07-06-2018 18:04

İngilizce Öğrendiler Ödülleri Kaptılar

Erdemli’de “Dyned Çalışıyorum-İngilizce Konuşuyorum” ödülleri verildi

İngilizce Öğrendiler Ödülleri Kaptılar

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Dyned Çalışıyorum-İngilizce Konuşuyorum” yarışması sonuçlandı. Yarışmada  ödüller sahiplerini buldu. Erdemli Öğretmenevi’nde düzenlenen ödül töreninde ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde ilk üçe giren öğrencilere tablet bilgisayarla ödüllendirildi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula törende yaptığı konuşmada yabancı dil öğrenmenin öneminden bahsederek, “Bir dil öğrenmek, dünyaya açılan bir pencere daha demektir. Ulusal ve uluslararası alanda ilerlemek için yabancı dil öğrenmek son derece önem arz etmektedir. Okullarımızda gün geçtikçe yabancı dil öğrenimine daha fazla önem verilmektedir. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin Dyned Dil Eğitim Sistemi çalışmalarında göstermiş olduğu katkı ve başarıdan dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de konuşmasında “2008-2009 Eğitim Öğretim yılından itibaren tüm resmi ilköğretim kurumlarında uygulanan Dyned Dil Eğitim sistemi 2013 yılından itibaren ortaöğretim kurumlarında da kullanıma sunulmuştur. Dyned öğrencilerin sınıf ortamından bağımsız olarak bireysel gelişimlerine uygun çalışma yapma imkânı sağlayan bir dil öğrenme programıdır. Dyned sisteminde öğrenciler dilin dört temel becerisini geliştirmesine yönelik çalışmalar yapabilmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Dyned İngilizce Dil Eğitim Sisteminin okullarımızda daha etkin şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla “Dyned Çalışıyorum-İngilizce Konuşuyorum” yarışmasını düzenledik. Yarışma kapsamında 30 saat ve üzeri çalışma yaparak 2 ve üzeri puan alan öğrencilerimiz ödüllendirildi. İlçemizde Dyned Dil Eğitim Sistemine kayıtlı yaklaşık 18 bin öğrenci bulunmaktadır. Sisteme kayıtlı öğrencilerimizin yarısından fazlası sistemi aktif olarak kullanmaktadır. Hedefimiz bütün öğrencilerimizin Dyned Dil Eğitim Sistemini kullanarak yabancı dil yeterliliklerini en üst seviyeye çıkarmalarıdır” diye konuştu.

Törende  ilçe genelindeki yarışmada Kargıcak Ortaokulu 1,2 ve üçüncü sınıflarda birincilik elde ederek ödül almaya hak kazandılar. Okul Müdürü Salih Gökmen, üç sınıf birden birincilik alan öğrencilerini ve İngilizce öğretmenleri  Şerife Ulak’ı kutladığını söyledi. 

Öğrencileri Ayşe Nur Şahin, Yavuz Serin ve Bengüsu Yakın’a madalya ve ödülleri törenle verildi.

Dereceye giren Atatürk İlkokulu, Arpaçbahşiş Yardımcılar Ortaokulu, Çeşmeli Çok Programlı Anadolu Lisesi, Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kocahasanlı Anadolu Lisesi öğrencileri ödüllerini Kaymakam Avni Kula, Balıkesir Erdek MYO Müdürü Dr. Ali Mazak,  Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve Şube Müdürlürenin elinden aldı.