GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2018 15:09   Güncelleme : 07-06-2018 15:18

Borcu Olanlar 31 Temmuz Son Gün

Belediyeye Borcu Olanlar Yapılandırma Başladı. Son gün 31 Temmuz

Borcu Olanlar 31 Temmuz Son Gün

Erdemli Belediyesi, vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen ve vergi borcu bulunan mükelleflere başvuruların başladığını açıkladı.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında yapılandırma başvuruları başladı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı yazılı açıklamada, vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen ve vergi borcu bulunan mükelleflerin, 31 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar Belediyeye başvurmaları gerektiğini belirtti

31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait borçların yapılandırma kapsamına girdiğini ifade eden Başkan Tollu "Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, haberleşme vergisi, eğlence vergisi, ilan ve reklam vergisi, işgaliye borçları yapılandırma kapsamına alındı ve belediyemizin ücret tarifesine bağlı olarak yapılan hizmetlerin ücretleri yine kapsam dahilindedir" dedi.

Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşların, 31 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar Belediye idari hizmet binasında Mali Hizmetler Müdürlüğü Tahakkuk ve tahsilat şefliğine başvurarak borçlarını yapılandırabileceklerini söyleyen Tollu, mükelleflerin yeniden yapılandırma kapsamında borçlarını peşin ya da 6,9,12,18 taksit halinde ödeyebileceklerini ve taksit ödemelerinin iki ayda bir yapılabileceğini kaydetti. Başkan Mükerrem Tollu, mükelleflerin yapılandırma başvurularını yaptıktan sonra taksitlerini nakit yada kredi kartıyla ödeyebileceklerini de  sözlerine ekledi.