17 MAYIS 2021 Pazartesi 21:58
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2018 18:32   Güncelleme : 05-06-2018 18:38

Ebabil Emin Ellerde

Yolda Bulunan Ebabil Kuşu Tedaviye Alındı

Ebabil Emin Ellerde

Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi kavşağında aracı ile yolda giden Serdar Yaşar (25) bir kuşun yolda yattığını görerek üzerinden araçlar geçip ezmesin diyerek durup aracına aldı.

Yerde hareketsiz yatan kuşu aracına alarak Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şefliği ekiplerini arayarak teslim etti.

Çevreye ve doğal yaşama duyarlı davranmak gerektiğine inandığını belirten Serdar Yaşar, gazetecilere yaptığı açıklamada,  özellikle yolda ezilmesin diye aracına aldığı kuşun Ebabil kuşu olmasının kendisini daha çok mutlu ettiğini söyledi.

Çevre gününde çok değerli bir kuşun yolda halsiz bir şekilde yatmasına gönlünün razı gelmediğini vurgulayan Yaşar, ‘’Böylesi mübarek bir ayda Kabenin müdafaasında fillere karşı mücadele eden Ebabil kuşunun Tarsus Hayvanat Bahçesinde gerekli bakımının yapıldıktan sonra doğal yaşama geri bırakılacak olması beni daha da mutlu etti’’ dedi.

Vatandaşların ilgi odağı olan Ebabil kuşları Kabe’yi yıkmak için gelen; dönemin en acımasız ve İslam düşmanlığı yapan Ebrehe ve kalabalık fil ordusunu gagalarıyla taşıdıkları taşları atarak yenilmelerine sebep olmuşlardır. Ebabil kuşları Kuran-ı Kerimde geçen nadir kuşlardandır. Bu kuşlar Fil Suresi’nde yer almaktadır. Ebabil kuşu genelde insanlardan uzak duran bir yapıya sahip.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA