GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2018 15:41   Güncelleme : 01-06-2018 15:46

Erdemli'liler İftar Sofrasında Buluşuyor

Erdemli Belediyesi her yıl düzenlediği iftar yemeklerini bu senede ramazan ayı boyunca her gün bir başka mahallede kurduğu gönül sofrasında vatandaşlara ikram ediyor.

Erdemli'liler İftar Sofrasında Buluşuyor

Ramazan ayının başından bu yana Çeşmeli, Ayaş, Arpaçbahşiş,  Kumkuyu, ve Kargıpınarı mahallelerinde gerçekleştirdiği iftar yemeklerinde binlerce hemşehrisi ile bir araya gelen Erdemli Belediyesi, iftar yemeği vesilesiyle insanlar arasında tanışma, dayanışma, birlik ve beraberliği güçlendirmeyi amaçlıyor.

Düzenlenen İftar yemeklerinde önce mahalle muhtarları hoş geldiniz ve teşekkür içerikli konuşmalarını yaparken, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da mahalle sakinlerine  yaptıkları hizmetleri özetleyerek, yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi veriyor.

Ramazanın 15. günü Erdemli Belediyesi iftar yemeği, gönül sofrası Kargıpınarı mahallesindeydi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli ilçe teşkilatı, Milletvekili adayı Bekir Özsu ve Belediye meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, Kargıpınarı mahalle muhtarı ve sakinlerinin katıldığı iftar yemeği öncesinde yapılan konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim okunarak, belediye hizmetlerinin tanıtım videosu gösterime sunuldu.

Daha sonra söz alan  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının huzur, sevgi ve kardeşliğe vesile olmasını diliyoruz. En çok buna ihtiyacımız var. Bu inanç ve gaye ile düzenlediğimiz iftar yemeklerimize her gün her mahallede yoğun bir katılımın olması, insanların huzura ve mutluluğa, birlik ve beraberliğe önem verdiğini göstermektedir. Bizde bu birlikteliği tesis etmeye çalışıyoruz. “dedi. Konuşmalardan sonra ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı ve yenilen yemeğin ardından yemek duası ile program sana erdi.