EKONOMİ
Giriş Tarihi : 31-05-2018 18:27   Güncelleme : 31-05-2018 18:27

Genç Çiftçilere Damızlık Koyun

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kırsal kalkınmayı desteklemek amacı ile Erdemli’de 4 genç çiftçiye 148 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

Genç Çiftçilere Damızlık Koyun

Erdemli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 2016 yılında başlayan ‘Genç Çiftçi' projesi kapsamında yürütülen kırsal kalkınma destekleri kapsamında hibe almaya hak kazanan Erdemli genç çiftçilere, küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı. Törene Erdemli İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mesut Yıldız ve genç çiftçiler katıldı.

Proje kapsamında hibe desteğinden faydalanmaya hak kazanan 4 genç çiftçiye veteriner hekimlerin ve teknik personellerin takibi ve kontrolünde gerçekleştirildi toplam 148 koyun dağıtımı yapıldı.

Törende konuşan İlçe Müdürü Mesut Yıldız, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin desteklenmesi gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkıda bulunulması amacıyla Genç Çiftçi Hibe Destek Programını uygulamaya koymuştur.

Bu projenin Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de 4 genç çiftçimize 148 damızlık koyun dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Genç çiftçilerimize koyunlarını vermekten dolayı büyük mutluluk duymaktayım. Bundan sonra da ilçemizde tarımsal desteklemeler yapılmaya devam edecektir. Başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüz yetkilileri olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.