GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2018 18:40   Güncelleme : 29-05-2018 18:40

"Bir Kap, Bir Kalp"

Beşir Derneği Erdemli temsilciliği tarafından Akman Et Lokantasında iftar programı düzenledi.

İftar programına İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyesi Mehmet Baysal, Erdemli Belediyesi Özel Kalem Müdürü Bayram Aaydın. TÜMSİAD Mersin Şube Başkanı Mehmet Türker, STK yönetimleri, aileleri ile birlikte Semerkand Erdemli şube yönetimi, şehit ve gazi yakınları ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Beşir Derneği gönüllü bağışçıları ve basın mensupları katıldı.

Yapılan iftarın ardından İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu tarafından yemek duası yapıldı. Duanın ardından  Beşir Derneği Erdemli Temsilcisi İsmail Dölek tarafından derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Dölek konuşmalarında, derneğin bakanlar kurulu kararı ile kamu yararına çalışan dernek statüsünde hizmet verdiğini söyledi. Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneğinin kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan herkese yardımda bulunduğunu ifade eden Dölek, hayır işlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmet etmek amacıyla kurulduğuna dikkat çekti.

Beşir Derneği yurt dışı ve yurt içi olmak üzere tüm Türkiye’de birçok faaliyetler yaptığını anlatan Dölek, "Gıda, giyim, yakacak, sağlık, eğitim, doğal afetler, sosyal, kültürel yardımlar, doğal afetlerde kurtarma ve kurban bağışı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Meslek edindirme, mahkumlara dergi kitap, toplu sünnetler, Afrika’da su kuyuları, Somali yetimhane ve gençlere yönelik koruyucu projeler yürütmektedir’’ dedi.

Beşir Derneği Erdemli Temsilciliği olarak ihtiyaç sahiplerine kumanya dağıtımı yapıldığını kaydeden Dölek, bunun yanı sıra “Bir Kap Bir Kalp” kampanyası ile hayırseverlerin evlerinde yaptıkları yemekleri onların adına evlerinden alıp belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırıldığını Bunların yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere fitre ve zekât dağıtımı da yapıldığını kaydetti.

Ulu Cami karşısında Süzerler Apartmanı altında faaliyete geçecek olan temsilcilikte İnşallah Sosyal Marketimizi hayata geçireceğiz diyen Dölek,İftar davetlerine katılan herkese teşekkür etti.