Türkiye Dağcıları Medetsiz'de Buluştu
Reklamı Geç
Advert
AdvertAdvert


Türkiye Dağcıları Medetsiz'de Buluştu

Türkiye Dağcılık Federasyonu bu yılki en büyük etkinliklerinden bir tanesi olan Bolkar Dağları-Ulusal Medetsiz Dağı Zirvesi 3 bin 524 metre tırmanışını başarı ile tamamladı.

Türkiye Dağcıları Medetsiz'de Buluştu
Bu içerik 2108 kez okundu.
Advert

Türkiye Dağcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Yenal Gürsu Abayaz, Antrenörler Murat Canlı, Sultan Öncü, Erdemli Ayyıldız Gezginleri-Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Ferhat Adalı ve dernek yönetimi Türkiye genelinden katılan dağcılara ev sahipliği yaptı. Bolkar Dağları-Ulusal Medetsiz Dağı Zirvesini 13 ilden 35 dağcı katıldı.

Zirveye Dağcılık Federasyonu Mersin İl Temsilciliği ile Erdemli Ayyıldız Gezginleri ve Doğa Sporları Kulübü Derneği ev sahipliği yaptı. Zirveye çıkacak dağcı ve doğaseverlerin ulaşımını ve çadır desteğini Mersin Büyükşehir Belediyesi yaparken, Erdemli Belediyesi ile Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası ise gıda ve lojistik desteğinde bulundu. Erdemli Ayyıldız gezginleri derneği yöneticileri Erdemli Belediyesi’nin flamasını zirveye dikerek tüm dikkatleri üzerine çekti.

Dağcılık Federasyonu yönetici ve sporcuları önce Gülek bölgesindeki Karboğazındaki Kuvayi Milliye Anıtında saygı duruşu ve İstiklal Marşı söyledi.Erdemli Ayyıldız Gezginleri-Doğa Sporları Kulübü Başkan Ferhat Adalı, Ş,Ahmet Yalçın ve Yakup Zeybek ile katılarak faaliyeti başarıyla tamamladı.

Zirve sonrası gazetecilere bilgi veren Ayyıldız Gezginleri-Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Ferhat Adalı, bölgenin Everest’i olarak bilinen Medetsize Türkiye genelinden dağcıların katılmasının önemli olduğunu belirtti.

Bu zirve bölgenin tanıtımına büyük katkısının bulunduğuna dikkat Adalı, ‘’Bolkar dağları hem Türk hem de dünya dağcılarına ev sahipliği yapacak güzellikte. Tüm dağcılarımızı medetsiz zirvesine çıkmaya çağırıyoruz’’ diye belirtti.

Bolkar dağlarının zirvesindeki Medetsiz zirvesine Isparta’dan Arena Dağcılık, İzmir’den Doruk Dağcılık. Ankara’dan Pars Dağcılık, Yine Ankara’dan Amazonlar Dağcılık. Aydın’dan Ayyıldız Doğa Sporları, İstanbul Kanyon ve Doğa Sporları. Osmaniye Dağcılık (Odak)Balıkesir’den İdodak, İzmir’den Kardak Dağcılık, Adana’dan Zirve Dağcılık, Mersin’den Zirve Dağcılık, Mersin’den Mersin Dağcılık (Merdak) ve Erdemli’den Ayyıldız Gezginleri-Doğa Sporları sporcuları katıldı. 

erdemli ajans ayyıldız gezginleri erdemli ferhat adalı medetsiz
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Atam İzindeyiz
Atam İzindeyiz
Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret
Kaymakam Avni Kula’dan Şampiyonlara Ziyaret
Erdemli Beşir Derneğinden Cumhuriyet Meydanında İftar
Erdemli Beşir Derneğinden Cumhuriyet Meydanında İftar
Başkan Mehmet Yılmaz 19 Mayıs Gençlik Bayramını Kutladı
Başkan Mehmet Yılmaz 19 Mayıs Gençlik Bayramını Kutladı
kartal escort