GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2018 14:29   Güncelleme : 24-05-2018 14:34

Sinap'ın Yol Çilesi Sona Eriyor

Erdemli Belediyesi Sinap Mahallesi ile Şahna, Üzümlü ve Küçükfındık mahallelerini bağlayan yolu, yaptığı yeni yol açma çalışmaları ile 2km ye indirdi.

Sinap'ın Yol Çilesi Sona Eriyor

Mahalle sakinlerinin yıllardır çektiği yol eziyetini sona erdirdiklerini söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu bilinci ve bu duygunun verdiği şevkle var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Erdemli Belediyesi mahallelerde sürdürdüğü mevcut yolların bakım ve onarımının yanısıra yeni yol açma çalışmalarıyla da ulaşım ağını rahatlatıyor.

Bu kapsamda yaz sezonuna girilmesiyle başlayan yol çalışmalarını Sinap mahallesinde devam ettiren Erdemli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,  yaptığı yeni yol açma çalışmalarıyla, Şahna, Üzümlü, Nohut harmanı ve Küçükfındık yaylasını birbirine bağlayan yolu 2 km daha yakınlaştırdı.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,coğrafik şartlar ve engebeli arazi nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşanan yollarda  gerçekleştirilen düzenlemelerle vatandaşları  dik rampalar ve virajlardan kurtardıklarını belirterek, ilçenin her köşesine uzak yakın ayrımı yapılmadan her türlü hizmetin götürüldüğünü ifade etti.

Yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından takdirle karşılandığını vurgulayan Başkan Tollu, “Bu bizim görevimiz, vatandaş bizleri bunun için seçti. Verdiğimiz sözlerden daha fazlasını yapacağımızı her zaman söylüyoruz. Allah’ın izni ile görev süremiz içerisinde Erdemli’nin hiçbir köşesinde yol sorunu kalmayacak” dedi.

Belediye ekiplerinin tüm hizmetlerde olduğu gibi yol çalışmalarında da büyük bir gayreti olduğunu belirten Başkan Tollu, Sinap Mahallesi ve diğer Mahallelerde sadece yol çalışması yapmadıklarını, fitness ve çocuk oyun grupları yerleştirdiklerini de hatırlattı.

Konu hizmet olunca hiçbir şeyi önlerinde engel olarak görmediklerinin altını çizen Tollu, “Bizim için Erdemli’nin her köşesi bize aynı yakınlıktadır. Kilometrelerle ifade edilen uzaklıklar sorun değil, biz görev alanımızda olan her yere ihtiyaç olan hizmeti götürürüz” dedi.

Mahallelerinde yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Tollu’ya teşekkürlerini sunan Sinap Mahallesi sakinleri, “şimdiye kadar mahallemiz böyle kapsamlı bir hizmet görmemişti. Allah başkanımızdan razı olsun” dediler.