AKP
Giriş Tarihi : 24-05-2018 14:09   Güncelleme : 24-05-2018 14:13

Mersin’in En Genç Milletvekili Adayı Erdemli'den

AK Parti'nin 18 yaşındaki en genç milletvekili adaylarından bir tanesi de Rabia Nur Şenlik.

Mersin’in En Genç Milletvekili Adayı Erdemli'den

Rabia Nur Şenlik Mersin Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi son sınıfta okuyor, okulundan 8 Haziranda mezun olacak. Şenlik’i okulundan mezun olma ve üniversite sınavına girme sevincinden önce adaylık sevinci yaşıyor.

Hedefinde de Ankara’daki üniversitelerin birinde siyaset bilimi eğitimi almak, siyaseti bilinçli bir şekilde Ankara’nın merkezinde öğrenmek istiyor.

Seçime AK Parti 12. Sıradan milletvekili adayı olarak giriyor. Sevimli hareketleri ve cana yakınlığı, yapacağı konuşmayı ve cümleleri özenle seçiyor. Sempatik tavırları ile gittiği her yerde bol bol alkış alıyor. Özellikle hemcinsleri kadınlardan kendisine  yöre tabiri ile "bizim gız’’ dedirtiyor medeni cesaretinden dolayı tebrikler alıyor.

AK Partinin 27. Dönem milletvekili aday listesinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edilmesinin ardından kurt siyasetçilerin arasına Ak Partinin Mersin Listesinden 12. Sırada aday gösterilen Şenlik, yaşının genç olduğunu bu nedenle de sıralamanın hiç önemli olmadığını, adaylık döneminde edineceği tecrübenin kendisine TBMM kapılarını bir gün mutlaka açacağını söyledi.

Şenlik, AK Parti'de 126 kadın ile birlikte milletvekili adayının listede yer bulduğunu bunların arasında kendisinin de olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile aday olduğunu ifade eden Şenlik gelecekteki siyasetçilerden bir tanesinin de kendisi olduğunu vurguladı.

18 yaşında padişah, 21 yaşında İstanbul’u feth eden Fatih Sultan Mehmet Hanın torunlarıyız diyen Şenlik, ‘’21 yaşında nasıl Fatih İstanbul’u feth ederek milletine hizmet etti ise bizde 18 yaşında siyasete girerek hizmet etmeyi amaçlıyorum’’ dedi.

Mecliste gençleri en iyi şekilde temsil etmek için adaylığını koyduğunu ve partisinin Mersin listesinde kendine yer bulduğunu kaydeden Rabia Nur Şenlik, özellikle gençlerin ve kadınların sıkıntılarını bildiğini ve çözmek için siyasete atıldığını, kendisine en büyük desteği de ailesinin sağladığını belirtti.

23 Şubat’ı yaşamadığını ancak yapılan uygulamalarla başörtüsünden dolayı okula alınmadığının altını çizen Şenlik, ‘’Çok şükür şimdi başörtümle okula gidiyorum. Benim cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a vefa borcum var. Şimdi bu borcu kendisine yol arkadaşı olarak ödemek istiyorum’’ dedi.

Annesi Rahime Şenlik’in AK Parti kadın kollarında uzun bir süre görev aldığını, ablası Esmanur Şenlik’in İstanbul’da üniversitede okurken kadın teşkilatlanmalarına katıldığını babasının ise esnaf olduğunu vurgulayan Rabia Nur Şenlik, kadınlara ve gençlere siyasete atılmalarını bundan çekinmemelerini tavsiye ettiğini dile getirdi.

Aday tanıtım çalışmalarına tecrübeli siyasetçiler arasında katıldığını ve gittiği her yerde büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Şenlik, tüm milletvekili adaylarına başarılar dilediğini söyledi.